DIY: renowacja starej szafki. Prosta metamorfoza, wykonasz ją w 4 krokach

2024-05-25 6:36

Po drobnej renowacji stary, nawet podniszczony, mebel może stać się cennym unikatem. Też jesteś tego zdania, ale brak ci czasu na przeróbki? Wpadł nam w oko pomysł na szybką i łatwą metamorfozę. Gwarantuje potrójny zysk – poza aranżacyjnym, także ekonomiczny i ekologiczny.

Spis treści

  1. DIY: Metamorfoza starej szafki
  2. KROK 1
  3. KROK 2
  4. KROK 3
  5. KROK 4
  6. Metamorfoza starej szafki. Zdjęcia, krok po kroku
  7. Odnawiamy stare meble — GALERIE ZDJĘĆ

DIY: Metamorfoza starej szafki

Do wykonania renowacji szafki potrzebne będą: stara szafka, śrubokręt, obcęgi do wyciągania gwoździ, drobnoziarnisty papier ścierny, farba do drewna, płaski pędzel lub wałek, kawałek maty z ratanu, linijka, ołówek, nożyczki, zszywacz tapicerski (albo mocna taśma lub klej do drewna), ewentualnie taśma tapicerska, 2 uchwyty meblowe.

KROK 1

Zdemontuj drzwi szafki. Usuń z frontów płyciny (środkowa płaska część), zostaw tylko ramy drzwiczek. Przeszlifuj korpus mebla i ramiaki papierem ściernym (zwiększy to przyczepność farby). Odkurz szafkę, dwukrotnie ją pomaluj.

KROK 2

Na dzień przed przystąpieniem do prac rozprostuj matę, obciąż jej krawędzie, np. książkami (dzięki temu nie zwinie się przy cięciu). Nazajutrz odmierz na niej wielkość płyciny, dodając do boków ok. 1 cm. Wytnij narysowany kształt

KROK 3

Do spodu ramiaków przyczep takerem matę z ratanu. Dobrze ją napnij. Jeśli nie masz zszywacza tapicerskiego, użyj mocnej taśmy lub kleju do drewna. Brzeg maty możesz też zamaskować, przyklejając do niego dopasowaną taśmę tapicerską.

KROK 4

Jeszcze tylko przykręć do drzwiczek uchwyty. Następnie przymocuj fronty do szafki i gotowe!

Metamorfoza starej szafki. Zdjęcia, krok po kroku

Odnawiamy stare meble — GALERIE ZDJĘĆ