DIY - prosty patent na przechowywanie w kuchni. Słoiki na przyprawy i nie tylko

2023-09-08 12:23

Lubisz mieć pod ręką płatki, makarony lub przyprawy, a nie chcesz tracić miejsca na blacie? Proponujemy rozwiązanie na pomysłowe przechowywanie w kuchni – podwiesić słoiki pod górnymi szafkami kuchennymi. Zrób to sam i przekonaj się jakie to łatwe. I tanie!

Sprytny sposób na przechowywanie przypraw. Oszczędzasz miejsce, zyskujesz pomysłową dekorację.

Potrzebne będą

Słoiki z nakrętkami (3 szt. o poj. 0,9 l, 3 szt. o poj. 0,5 l), marker, linijka lub miarka, kreda, wkrętarko-wiertarka, wkręty do drewna, samoprzylepna folia tablicowa, szklanka, nożyczki

ZTS Słoiki
Autor: Mariusz Bykowski

Zobacz, jak to zrobić krok po kroku

● Skompletuj potrzebne materiały, dostosuj liczbę oraz wielkość słoików do konkretnych produktów i powierzchni dna szafki.

● Na spodzie folii tablicowej narysuj okręgi, korzystając ze szklanki.

● Etykiety wytnij nożyczkami, kredą opisz zawartość. Uwaga: etykiety przyklej do słoików dopiero po ich przykręceniu, żeby opisy znajdowały się na froncie.

● W zależności od wielkości i przewidywanego ciężaru słoika zaznacz na spodzie nakrętki od 2 do 4 miejsc na otwory. Wywierć je.

● Dopasuj długość wkrętu do grubości płyty szafki kuchennej. Zwykle jest to 18 mm. Wkręty muszą być krótsze, inaczej przebiją szafkę na wylot lub spowodują uwypuklenia.

● Na spodzie szafki zaznacz miejsca mocowania słoików oraz miejsce wkręcania wkrętów – najlepiej przez otwory w wieczkach.

● Przykręć wieczka do spodu szafki.

● Wypełnione słoiki wkręć w wieczka. Naklej etykiety.

ZTS Słoiki
Autor: Mariusz Bykowski

Zobacz też jak zrobić miękkie kaktusy z filcu. Niebanalna dekoracja zachwyca pomysłowością

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE