DIY. Co zrobić z resztek sklejki? 5 inspirujących pomysłów do domu. ZDJĘCIA

2020-08-25 11:29
Co zrobić z resztek sklejki? 5 inspirujących pomysłów do domu. ZDJĘCIA
Autor: agencjafree / living4media Od teczki na dokumenty lub listy, przez ramkę na zdjęcia, abażur lampy i dekoracyjny mobil, po prosty w konstrukcji minisekretarzyk. Z resztek sklejki można stworzyć piękne i praktyczne przedmioty do mieszkania!

Z niewielkich arkuszy cienkiej lub grubszej sklejki, jakie często pozostają po większych pracach, można w prosty sposób wykonać mnóstwo różnych elementów wyposażenia albo wystroju domu. Podsuwamy 5 sprawdzonych pomysłów. Wybierzesz któryś z nich czy uruchomisz wyobraźnię, aby znaleźć jeszcze inne zastosowanie dla resztek materiału?

Sklejka jest wdzięcznym tworzywem DIY. Poprzeczne ułożenie włókien w cienkich warstwach arkuszy drewna, z których powstaje, daje jej wyjątkowe walory. Cienkie płyty sklejki są lekkie i bardzo elastyczne, z kolei grube  niezwykle wytrzymałe. Dzięki temu można z powodzeniem pokonać wiele wyzwań konstrukcyjnych i funkcjonalnych w mieszkaniu. A jeśli po zakończeniu prac pozostanie trochę niewielkich formatek czy nawet ścinków sklejki, będzie to okazja do twórczego zrób to sam.

.. Czytaj też: Co zrobić z resztek drewna? 5 inspirujących pomysłów do domu >>

W poniższej galerii prezentujemy pięć sprawdzonych sposobów na sprytne wykorzystanie resztek sklejki. Z największych, a przy tym dość grubych i sztywnych, może powstać minisekretarzyk do zawieszenia na ścianie. Mniejsze i cieńsze zależnie od liczby i rozmiaru posłużą np. do wykonania efektownego mobilu – ruchomej dekoracji, wprowadzającej do wnętrza życie, ponadto niebanalnego abażura, efektownej ramki do zdjęć albo pięknych teczek na dokumenty i domowe rachunki.

Mamy nadzieję, że skorzystasz z podsuniętych przez nas pomysłów albo że... znajdziesz wśród nich inspirację do wykonania ze sklejki zupełnie innych przedmiotów. Zachęcamy do twórczego spojrzenia na ten fantastyczny materiał!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Lipcowe „Moje Mieszkanie” zaprasza na urlop od codzienności. W dalekiej podróży albo... na własnym balkonie. Tam też czeka znakomity relaks!

Kup dostęp od 1 zł
Moje Mieszkanie - Lipiec 2021