DIY. Co zrobić z resztek sklejki? 5 inspirujących pomysłów do domu. ZDJĘCIA

2020-08-25 11:29
Co zrobić z resztek sklejki? 5 inspirujących pomysłów do domu. ZDJĘCIA
Autor: agencjafree / living4media Od teczki na dokumenty lub listy, przez ramkę na zdjęcia, abażur lampy i dekoracyjny mobil, po prosty w konstrukcji minisekretarzyk. Z resztek sklejki można stworzyć piękne i praktyczne przedmioty do mieszkania!

Z niewielkich arkuszy cienkiej lub grubszej sklejki, jakie często pozostają po większych pracach, można w prosty sposób wykonać mnóstwo różnych elementów wyposażenia albo wystroju domu. Podsuwamy 5 sprawdzonych pomysłów. Wybierzesz któryś z nich czy uruchomisz wyobraźnię, aby znaleźć jeszcze inne zastosowanie dla resztek materiału?

Sklejka jest wdzięcznym tworzywem DIY. Poprzeczne ułożenie włókien w cienkich warstwach arkuszy drewna, z których powstaje, daje jej wyjątkowe walory. Cienkie płyty sklejki są lekkie i bardzo elastyczne, z kolei grube  niezwykle wytrzymałe. Dzięki temu można z powodzeniem pokonać wiele wyzwań konstrukcyjnych i funkcjonalnych w mieszkaniu. A jeśli po zakończeniu prac pozostanie trochę niewielkich formatek czy nawet ścinków sklejki, będzie to okazja do twórczego zrób to sam.

.. Czytaj też: Co zrobić z resztek drewna? 5 inspirujących pomysłów do domu >>

W poniższej galerii prezentujemy pięć sprawdzonych sposobów na sprytne wykorzystanie resztek sklejki. Z największych, a przy tym dość grubych i sztywnych, może powstać minisekretarzyk do zawieszenia na ścianie. Mniejsze i cieńsze zależnie od liczby i rozmiaru posłużą np. do wykonania efektownego mobilu – ruchomej dekoracji, wprowadzającej do wnętrza życie, ponadto niebanalnego abażura, efektownej ramki do zdjęć albo pięknych teczek na dokumenty i domowe rachunki.

Mamy nadzieję, że skorzystasz z podsuniętych przez nas pomysłów albo że... znajdziesz wśród nich inspirację do wykonania ze sklejki zupełnie innych przedmiotów. Zachęcamy do twórczego spojrzenia na ten fantastyczny materiał!