Zrób to sam: dekoracyjne kaktusy z filcu

2016-12-29 16:01

Kaktusy, najmodniejsze rośliny sezonu, podbiły nasze serca. Pojawiają się nie tylko w wersji naturalnej, ale też jako wzór na tkaninach, tapetach, ubraniach. My pokażemy jak samodzielnie, łatwo i tanio wykonać z filcu piękną i pozbawioną ostrych kolców dekorację do wnętrza.

Rośliny w mieszkaniu to najzdrowsza dekoracja, ale nie każde wytrzymają upały czy częste wyjazdy i podróże właścicieli. Rękę do kwiatów trzeba mieć! A jeśli nie, rośliny można wykonać... samodzielnie. Do wykonania odpornych na urlop kaktusów z filcu wystarczy wyobraźnia, dobry humor i kilka niezbędnych akcesoriów.

Kaktusy z filcu: materiały

Do wykonania filcowych kaktusów potrzebne będą:

- kilka arkuszy kolorowego filcu o średniej grubości,
- kordonek (do wyszywania kolców),
- duża igła,
- pinezki (na kolce),
- tektura (na doniczki),
- nóż, nożyczki,
- pistolet do klejenia na gorąco wraz z wkładem,
- flamaster, ołówek.

Kaktusy z filcu: KROK PO KROKU

Naszkicuj na kartce różne kształty kaktusów. Jeśli chcesz łączyć je z kilku elementów, nie zapomnij o zaznaczeniu wcięć służących do łączenia. Oprócz korpusów kaktusa, możesz wyciąć też kolorowe kolce i kwiaty.  Z kartki przenieś szkic na filc. Następnie wytnij nożyczkami lub nożem narysowane elementy. Wyszyj kordonkiem lub doklej "kolce" oraz kwiatki, powbijaj na krawędziach pinezki. Połącz klejem wszystkie elementy kaktusa. Przygotuj podstawki (czyli "doniczki"). Z tektury wytnij paski o wysokości proporcjonalnej do kaktusów, zawiń je w tubki i sklej. Możesz je udekorować naklejkami lub napisami. Kaktusy i podstawki połącz klejem. Gotowe!