DEKORACJE na Halloween: upiorne świece. Instruktaż Zrób to sam

2017-10-16 14:49 Materiały prasowe Dremel

Ciekawe dekoracje na Halloween to nie tylko dynie, pajęczyny i upiorne nietoperze. W zrób to sam pokazujemy, jak wygrawerować świece z motywami zaczerpniętymi z filmów grozy i horrorów. Takie dekoracje na Halloween, wykonane z wykorzystaniem szablonów, stworzą klimat, który wywoła u domowników dreszczyk emocji. Zobacz, jak krok po kroku wygrawerować na świecy przerażające wzory.

Własnoręcznie ozdobione świece jako dekoracje na Halloween rozjaśnią mrok tej szczególnej nocy. Motywy zaczerpnięte z filmów grozy i horrorów wygrawerowane na świecach, wprowadzą do wnętrza "straszny" klimat. W zrób to sam pokazujemy, jak można zrobić dekoracje na Halloween ze świec. Wystarczy wyciąć na nich upiorne wzory, możesz wykorzystać gotowe szablony lub zrobić własne, przedstawiające nietoprze, czaszki, pająki czy inne motywy. Mają być przerażające! Takie ozdoby na Halloween nie tylko stworzą nastrojowe światło, ale i wywołają dreszczyk emocji.

Dekoracje na Halloween: narzędzia i materiały

  • narzędzie z frezem do grawerowania
  • świece (najlepiej pomarańczowa i czarna)
  • ołówek
  • pędzelek
  • kartka papieru

Dekoracje na Halloween: KROK PO KROKU

Do średniej wielkości świecy w czarnym kolorze (lub innym, kontrastującym z kolorem wosku) przyłóż kartkę lub szablon z narysowanym wcześniej upiornym wzorem: pająka, pajęczyny, nietoperza, wilkołaka, dyni ze strasznym uśmiechem itp. Za pomocą dobrze natemperowanego ołówka, delikatnie dociskając go do powierzchni świecy, przekalkuj wzór z kartki. Delikatny odcisk wzoru posłuży nam za szablon do grawerowania. Za pomocą grawerki lub (co bardziej pracochłonne) za pomocą dłutka lub ostrego przedmiotu, pogłęb w świecy odrysowane od szablonu linie. Następnie pędzelkiem lub szczotką oczyść świeczkę z nadmiaru wosku. Twoja upiorna świeczka na Halloween, wykonana metodą DIY jest gotowa!