Boże Narodzenie w stylu naturalnym. Jak udekorować stół green living? INSPIRACJE

2021-12-03 13:56

Grudzień to czas spotkań przy stole – czas biesiadowania, celebrowania wspólnych chwil i posiłków. Atmosferę tworzą nie tylko ludzie i dobre jedzenie – równie ważna jest oprawa uczty. Pięknie przystrojony stół i kwiaty to doskonałe dopełnienie całości. To one sprawiają, że stół staje się sercem domu, miejscem, gdzie chce się przebywać. Poinsecje – znane szerzej jako gwiazdy betlejemskie – występują w różnych kolorach i rozmaitych kształtach. Dzięki swojej różnorodności są doskonałą bazą kompozycji kwiatowych, wpisując się w trend green living. Poniżej przedstawiamy propozycje naturalnych ozdób z poinsecjami w roli głównej.

Spis treści

  1. Pudrowo-różowe poinsecje i naturalny urok ręcznie robionych dodatków
  2. Klasyczna elegancja – naturalne kompozycje z czerwonymi poinsecjami
  3. Nie tylko intensywne kolory, czyli świeże, naturalnie kremowe poinsecje
  4. Boże Narodzenie w stylu naturalnym. Jak udekorować stół green living? INSPIRACJE

Pudrowo-różowe poinsecje i naturalny urok ręcznie robionych dodatków

Minimalizm i pewną surowość nieudekorowanej jodły, drewnianego rustykalnego stołu i betonowych ścian przełamuje delikatny róż poinsecji. Subtelność różowej gwiazdy betlejemskiej doskonale koresponduje z intensywnością ciemnych kolorów – brązem stołu i doniczek oraz czernią sztućców w prostym, industrialnym stylu.

Nowoczesny, a zarazem figlarny efekt uzyskamy wykonując ręcznie papierowe choinki oraz kieszonki na sztućce. Wariantów kolorystycznych i wzorów papieru dekoracyjnego jest co niemiara, zatem wybierzmy to, co nam w duszy gra i do dzieła!

Do wykonania papierowych choinek potrzebujemy sztywny papier w różnych wzorach i kolorach, linijkę, ołówek oraz nożyczki.

KROK 1: Na wybranym papierze rysujemy ołówkiem od linijki dwa trójkąty równoramienne o podstawie długości 12 cm, z czego większy o wysokości 22 cm, a mniejszy 16 cm.

KROK 2: Następnie wycinamy je i zaznaczamy pionową linię, która będzie przechodzić centralnie przez oba trójkąty.

KROK 3: Kolejnym krokiem jest nacięcie większego trójkąta z dołu na głębokość 14 cm, a mniejszego na 2,5 cm od góry.

KROK 4: Teraz nakładamy trójkąty na siebie w linii pionowej w taki sposób, aby ich dolne części miały tę samą wysokość. Gotowe!

Kieszonki na sztućce z papieru odpornego na rozerwanie zrobimy w trzech krokach:

KROK 1: Rysujemy trójkąt równoramienny o długości podstawy 12 cm oraz wysokości 22 cm.

KROK 2: Wycinamy narysowany trójkąt.

KROK 3: Robimy dwa równoległe nacięcia o długości około 6,5 cm na środku trójkąta i przełóż przez nie sztućce. Voilà!

Klasyczna elegancja – naturalne kompozycje z czerwonymi poinsecjami

Czerwona gwiazda betlejemska to najbardziej klasyczna propozycja dekoracji kojarząca się z grudniowymi świętami. Stół udekorowany w stylu naturalnym to połączenie elegancji z pięknem i bogactwem przyrody. Czerwone poinsecje nadają mu świątecznego charakteru, a mech, owoce jagód i gałązki dodatkowo tworzą naturalną i ciepłą atmosferę.

Szlachetną prostotę i więź z naturą tej stylizacji podkreśla pominięcie tkanin i świec. Świątecznymi detalami są tutaj bombki, wazony oraz eleganckie świeczniki. Czerwone poinsecje można też posadzić w misie ozdobionej roślinami, która będzie ozdobą na środku stołu.

Udekorowanie zastawy stołowej poinsecjami i ozdobnymi owocami jagód jest niezwykle szykowne i efektowne. Może się jednak zdarzyć, że z łodyg gwiazdy betlejemskiej będzie wypływać sok mleczny. Aby się przed tym uchronić, bezpośrednio po przycięciu łodyg należy zanurzyć je na kilka sekund w wodzie o temperaturze 60°C, po czym przełożyć do zimnej wody. Tak przygotowane łodygi owijamy zieloną taśmą florystyczną i wkładamy do probówek z wodą.

Nie tylko intensywne kolory, czyli świeże, naturalnie kremowe poinsecje

Białe poinsecje na stoliku kawowym udekorowanym w stylu retro i w trendzie green living pięknie kontrastują z zielenią przestrzeni oraz złotymi i drewnianymi dodatkami. Lampki choinkowe dodają nastrojowego ciepła i magii.

Boże Narodzenie w stylu naturalnym. Jak udekorować stół green living? INSPIRACJE

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE