20 pomysłów na dekoracje ze starych foremek, DIY. Inspiracje

2024-03-29 21:44

Pomysłowe DIY, czyli jak wykorzystać stare foremki na ciastka, które już się zużyły, ale stanowią cenną rodzinną pamiątkę? Zobacz pomysły na ozdoby ze starych foremek! Na bok sentymenty? Nigdy! Skoro mogą się jeszcze do czegoś przydać...

Spis treści

  1. DIY: stare foremki do ciastek
  2. Co można zrobić ze starej foremki na ciastka? 20 inspiracji 

Pomysłowe DIY na domowy recykling. Co można zrobić ze starej i zużytej foremki na ciastka? Jeśli sentyment nie pozwala Ci wyrzucić starych foremek lub zwyczajnie podoba Ci się urok dawnych rzeczy z naturalną patyną, wykorzystaj je! Nowe życie starych przedmiotów to trend, który warto zaszczepić w sobie na dłużej.

Dawne przedmioty, sentymentalne pamiątki rodzinne, wcale nie muszą zalegać na dnie kredensu. Wyeksponowanie ich w nowej roli pozwoli na codzienne wśród nich przebywanie, spoglądanie, używanie. Dzięki temu przedmioty się nie marnują, a związane z nimi emocje i wspomnienia ożywają za każdym razem przy ponownym ich użyciu.

DIY: stare foremki do ciastek

Czasem po prostu lubimy otaczać się konkretnymi przedmiotami. Niekoniecznie pięknymi, nie do końca praktycznymi, ale wzbudzającymi w nas tak pozytywne emocje, że nie jesteśmy w stanie ich po prostu wyrzucić. Im więcej wspomnień z danym przedmiotem związanych (wspólne pieczenie ciast z Babcią, ulubiona filiżanka Mamy), tym bardziej nam żal, gdy się popsują lub stracą dotychczasowe właściwości. Co wtedy? "Potrzeba matką wynalazków"!

Im kreatywniej podejdziemy do tematu drugiego życia zużytych foremek, tym lepiej. W zależności od tego, czy pozwolimy sobie na drobne modyfikacje w materii foremki (doklejenie magnesów, wywiercenie otworu odpływowego w spodzie foremki), tym więcej możliwości ponownego ich użycia sobie stwarzamy. Najmniejsze foremki, z doklejonymi magnesami (lub przyklejonymi do magnesu tożsamego z ich średnicą) posłużyć nam mogą jako sentymentalne przypominajki na lodówce lub tablicy magnetycznej.

Codzienne ich używanie (np. przypinanie listy zakupów) sprawi, że miłe wspomnienia z nimi związane przyjemnie wkradną się do codzienności. Większe foremki na ciasto wykorzystać możemy jako patynowane osłonki na kwiaty lub doniczki (tu konieczny otwór odpływowy w dnie foremki). Mniejsze foremki do babeczek wykorzystać możemy również jako formy do ręcznie robionych świec zapachowych, które uprzyjemnią rodzinne spotkania przy wspólnym stole (i ponownie ożywią wspomnienia).

Domowy recykling to wspaniała i twórcza zabawa, a wyczarowane w ten sposób dekoracje przenoszą stare przedmioty z minionych epok w zupełnie aktualną rzeczywistość — i to z jakim efektem!

Co można zrobić ze starej foremki na ciastka? 20 inspiracji 

Wieszak do przedpokoju. DIY, krok po kroku

DIY. Naszyjnik w stylu etno – naturalna dekoracja ściany. Zrób to sam krok po kroku