Zielony we wnętrzu. Kolory ścian inspirowane naturą

2009-07-08 2:00

Kolor zielony świetnie prezentuje się we wnętrzach. Kolory ścian w odcieniu zielonym tworzą ładne tło dla mebli. Zieleń we wnętrzu to regeneracja. Jeśli interesuje nas kolor i znaczenie, to zielony jest symbolem przyrody, nadziei i urodzaju, działa relaksująco. Zielone dodatki wprowadzają wiosenny nastrój do wnętrz. Do zielonego pasuje fioletowy, szary, żółty.

Kolor i znaczenie decyduje o nastroju, jaki wprowadzana dana barwa do wnętrz. Kolor zielony przywodzi na myśl świeżość liści i traw. Często więc takie kolory ścian wybierają osoby skłaniające się w stronę bliskiego kontaktu z naturą i ekologicznego trybu życia. Jeśli decydujemy się na malowanie ścian na zielono, pamiętajmy że zieleń dobrze się komponuje z brązem drewna i wpadającymi w żółtawo-pomarańczowe tony naturalnymi surowcami, takimi jak glina czy włókno kokosowe. Z zielonym kolorem efektownie komponują się też dodatki i tkaniny zdobione roślinnymi motywami. Wybierając zielony kolor wnętrz uzyskamy pogodne, wesołe i ożywcze pomieszczenie.

Kolory wnętrz: zielony

Zieleń zaliczana jest do barw neutralnych. Temperaturę uczuć przejawia w zależności od towarzystwa: w związku z błękitem pozostaje chłodna, łącząc się z żółcią wyraźnie się ociepla. Ciekawe, modne połączenie tworzy z fioletem.

Połączenie bieli i chłodnej zieleni wywołuje wrażenie zimna i sterylnej czystości. Jednocześnie sprzyja odprężeniu i powiększa optycznie pokój. Dla ocieplenia całości można dodać meble z jasnego drewna.

Modne są zielenie w połączeniu z brązem i szarością. Komponują się zarówno ze stylem ekologicznym, jak i nowoczesnym, industrialnym. Dobry efekt daje zielony element wybijający się na neutralnym tle, np. półka w odcieniu soczystej zieleni powieszona na szarej ścianie.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE