Zielony we wnętrzu. Kolory ścian inspirowane naturą

2009-07-08 2:00

Kolor zielony świetnie prezentuje się we wnętrzach. Kolory ścian w odcieniu zielonym tworzą ładne tło dla mebli. Zieleń we wnętrzu to regeneracja. Jeśli interesuje nas kolor i znaczenie, to zielony jest symbolem przyrody, nadziei i urodzaju, działa relaksująco. Zielone dodatki wprowadzają wiosenny nastrój do wnętrz. Do zielonego pasuje fioletowy, szary, żółty.

Kolor i znaczenie decyduje o nastroju, jaki wprowadzana dana barwa do wnętrz. Kolor zielony przywodzi na myśl świeżość liści i traw. Często więc takie kolory ścian wybierają osoby skłaniające się w stronę bliskiego kontaktu z naturą i ekologicznego trybu życia. Jeśli decydujemy się na malowanie ścian na zielono, pamiętajmy że zieleń dobrze się komponuje z brązem drewna i wpadającymi w żółtawo-pomarańczowe tony naturalnymi surowcami, takimi jak glina czy włókno kokosowe. Z zielonym kolorem efektownie komponują się też dodatki i tkaniny zdobione roślinnymi motywami. Wybierając zielony kolor wnętrz uzyskamy pogodne, wesołe i ożywcze pomieszczenie.

Kolory wnętrz: zielony

Zieleń zaliczana jest do barw neutralnych. Temperaturę uczuć przejawia w zależności od towarzystwa: w związku z błękitem pozostaje chłodna, łącząc się z żółcią wyraźnie się ociepla. Ciekawe, modne połączenie tworzy z fioletem.

Połączenie bieli i chłodnej zieleni wywołuje wrażenie zimna i sterylnej czystości. Jednocześnie sprzyja odprężeniu i powiększa optycznie pokój. Dla ocieplenia całości można dodać meble z jasnego drewna.

Modne są zielenie w połączeniu z brązem i szarością. Komponują się zarówno ze stylem ekologicznym, jak i nowoczesnym, industrialnym. Dobry efekt daje zielony element wybijający się na neutralnym tle, np. półka w odcieniu soczystej zieleni powieszona na szarej ścianie.