Zazdrostki świąteczne do kuchni i nie tylko. Zazdrostki świąteczne - pomysł na dekorację okna

2023-12-21 19:09

Jak szybko i tanio ozdobić okno na święta Bożego Narodzenia? Idealną dekoracją będą zazdrostki świąteczne. Do niedawna spotykane w kuchni, coraz częściej dekorują okna w salonie, łazience i pokoju dziecka. Ich nieprzemijający urok sprawi, że we wnętrzu zrobi się przytulniej, a świąteczne nadruki wprowadzą nas w dobry nastrój.

Spis treści

  1. Co to są zazdrostki?
  2. Zazdrostki świąteczne — wzory
  3. Zazdrostki świąteczne — zrób to sam
  4. Elegancka zazdrostka
  5. Gdzie wieszamy zazdrostki?
  6. Zazdrostki świąteczne do kuchni
DIY: pakowanie prezentów last minute: proste a efektowne sposoby krok po kroku

Co to są zazdrostki?

Zazdrostki to krótkie firanki lub zasłonki, które wiesza się w dolnej części okna (zasłonka na górną część to lambrekin). Ogromną zaletą zazdrostki jest prosty montaż oraz niska cena. Montujemy ją na drążku rozciągniętym między ramami okna. Choć kojarzą nam się z kuchnią babci, zazdrostki znów są chętnie stosowane do dekoracji okien. Zazdrostki kupisz na metry lub gotowe.

Zazdrostki świąteczne — wzory

Wybór zazdrostki świątecznej nie będzie prosty, jest wiele wzorów do wyboru. Są to choinki, skrzaty, bombki, popularne są zazdrostki z motywem zimowych ptaków, a także w zieloną i czerwoną kratkę. Modne są też zazdrostki świąteczne wyszywane srebrną nicią i wykończone koronką.

Zazdrostki świąteczne — zrób to sam

Nie masz ochoty kupować zazdrostek świątecznych? Na to też mamy sposób. Możesz swoje przewiązać ozdobną wstążką lub udekorować lekkimi ozdobami, np. krasnalami ze sznurka, słomkowymi gwiazdkami czy zieloną gałązką z mini bombką.

Elegancka zazdrostka

Gdzie wieszamy zazdrostki?

Zazdrostki najczęściej spotykamy w kuchni, ale dobrze sprawdzą się też w salonie, pokoju dziecięcym i łazience. Zazdrostki osiągają maksymalną długość od 100 do 150 cm. Jeżeli na parapecie masz kwiaty lub inne dekoracje, wybierz krótsze zazdrostki. Jeżeli masz szerokie okno, możesz powiesić dwie, trzy zazdrostki na jednym karniszu.

Zazdrostki świąteczne do kuchni

Zazdrostka to idealna dekoracja okna kuchennego, gdy chcesz uniknąć dekoracji całego okna żaluzją lub roletą. Szybko ją rozsuniesz, aby doświetlić blat roboczy lub zerknąć co się dzieje na zewnątrz. Wieczorem, przy zapalonym świetle osłania przed wzrokiem ciekawskich. Szybko zmienisz wystrój pomieszczenia, zastępując codzienne zazdrostki, tymi w świąteczne wzory.

Zobacz też: Okno w kuchni - inspiracje. Nowoczesny wystrój okna w kuchni