Wypij kawkę z Kawki! Uroczy projekt Polki powalą estetyką, ale i ceną

2023-04-07 11:40

Każdy ma swój rytuał picia kawy. A gdyby tak się napić kawki z kawki? Aleksandra Żeromska stworzyła przepiękny zestaw kawowy dla hiszpańskiej marki Lladró. Odzwierciedla on nie tylko miłość projektantki do natury i ptaków, ale też nawiązuje do słowiańskiego folkloru.

Kawki, Aleksandra Żeromska, Lladro
Autor: facebook.com/Lladro

Aleksandra Żeromska pochodzi z Warszawy, jednak studia ukończyła w szwajcarskiej Lozannie na Uniwersytecie Sztuki i Projektowania. Od tej pory zajmuje się projektowaniem nie tylko porcelany, ale też oświetlenia, mebli, dekoracji czy akcesoriów do domu. Pracownia artystyczna Polski znajduje się w Walencji

“Kawki”, z ziemi polskiej do hiszpańskiej

Obok zestawu kawowego Kawki nie da się przejść obojętnie. Wystarczył nam jeden rzut oka, by stwierdzić, że to cacko chcielibyśmy mieć u siebie w głównym miejscu witryny z porcelaną! 

Co ciekawe, zestaw Kawki był projektem dyplomowym Żeromskiej, który zaprezentowała, broniąc tytuł magistra. Hiszpańską firmą Lladró, która na rynku działa już od 1953 r., a swoje ręcznie robione produkty sprzedaje w 120 krajach świata, zakochała się w nim i zdecydowała się wdrożyć go w życie. Ukłonem w stronę Żeromskiej było zachowanie polskiej nazwy zestawu.

Kawki, jak sama pisze o nim projektantka, to pretekst, by przenieść się do onirycznej rzeczywistości. Według niej ptaki są symbolem marzeń, ale też i sztuki, która może zabrać nas do świata wyobraźni. 

Jak czytamy na stronie Żeromskiej, tworząc ten zestaw czerpała inspirację ze słowiańskiego folkloru, jego kwiatowych i zwierzęcych, aczkolwiek powtarzalnych wzorów i czarującej prostoty.

W skład zestawu wchodzą dwie filiżanki, duży dzbanek, dzbanek na mleko oraz cukiernica. W sklepie internetowym Lladró jest on dostępny w cenie 1450 euro. Każdy z elementów można również również kupić osobno, uzupełniając komplet chociażby o dodatkowe filiżanki. Cena dwóch to koszt 380 euro.

Przeczytaj również:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE