Wyjątkowo elegancka dekoracja stołu na Wigilię - podpowiadamy jak ją zrobić

2013-12-21 12:09
stół świąteczny
Autor: zdjęcia: materiały prasowe Almi Decor, materiały prasowe

W wigilijny wieczór dekoracje stołu muszą lśnić i migotać. Wyjątkowa, świąteczna dekoracja stołu na Wigilię uczyni naszą kolację wyjątkową i niezapomnianą. Świąteczne inspiracje: podpowiedzi i galeria zdjęć - jak ubrać stół na święta.

W wigilijny wieczór dajemy na stół wszystko, co mamy najpiękniejszego. Dekoracja stołu na Wigilę powinna być wyjątkowa. Najlepszy serwis, najbardziej elegancki obrus, najcenniejsze kieliszki i sztućce. Także dekoracje świąteczne muszą być „naj”. Postarajmy się, aby wigilijny stół lśnił w te święta.

Dekoracje stołu na Wigilę: niech lśnią!

Magię świąt poczujemy, gdy wszystko wokół nas będzie błyszczeć, migotać, odbijać się jedno w drugim. Zwróć uwagę na jakość dekoracji: aby dekoracja stołu na Wigilię była elegancka, unikajmy rzeczy plastikowych, mikołajów i bałwanków. Postawmy na bardziej wyrafinowane ozdoby. Klasyczny stół wigilijny może być biało-srebrny. Ciekawie będzie wyglądać dekoracja stołu Wigilę w śnieżnej bieli z przydymionym (postarzanym) srebrem. Błyszczące srebrne półmiski dobrze skomponują się z lśniącym szkłem kieliszków i pater na ciasta.

Do takiego wystroju świątecznego stołu pasuje gruby koronkowy obrus w babcinym stylu. W kilku miejscach na stole możemy ustawić dekoracyjne bombki, ozdoby i figurki - pokryte na przykład srebrzystym, iskrzącym nalotem. Światło świec, które ustawimy na stole, spotęguje blask i migotanie srebrnych dodatków. Taka dekoracja stołu na pewno stworzy piękną oprawę dla wigilijnej kolacji.

Więcej pomysłów na eleganckie nakrycie wigilijnego stołu w naszym wideo: