Wielkomiejskie aranżacje trendy: Londyn, Nowy Jork i Paryż. Dodatki do domu w miejskim stylu!

2014-10-16 18:30 Milena Tuzimek

Wielkomiejski szyk dodatków do wnętrz coraz odważniej wkracza do aranżacji. Mieszkania inspirowane stylem dominującym w światowych metropoliach to jeden z ważniejszych trendów wnętrzarskich. Prezentujemy przegląd dodatków do wnętrz w miejskim stylu, dzięki którym urządzicie wnętrza klimatem wielkich miast: Londynu, Paryża czy Nowego Jorku!

Odpowiednio dobrane dodatki do domu potrafią zmienić charakter każdego wnętrza i stworzyć niepowtarzalny wystrój. Jednym z ważniejszych trendów wnętrzarskich jest styl wielkomiejski, nawiązujący do aranżacji wnętrz królujących w światowych metropoliach. Jeśli chcecie odmienić swoje wnętrze bez kosztownego remontu - koniecznie pomyślcie o dodatkach dekoracyjnych!

Dodatki do domu: dodatki w stylu wielkomiejskim, które dopełnią aranżacje wnętrz

Wnętrza inspirowane klimatem wielkich metropolii to zazwyczaj aranżacje w stylu minimalistycznym, loftowym czy industrialnym. Wyróżniają się jasnymi barwami i otwartymi przestrzeniami. Zazwyczaj nie znajdziemy w nich zbyt wielu dodatków dekoracyjnych, a te które się pojawiają są nie tylko ozdobne, ale też funkcjonalne i praktyczne. Aranżacje wnętrz w miejskim stylu to przede wszystkim białe i szare kolory, dekoracyjna cegła lub beton architektoniczny na ścianach. Chcąc przełamać kolorystyczną monotonię warto sięgnąć po dodatki do domu w intensywnych barwach. W minimalistycznych mieszkaniach doskonale sprawdzi się turkus, czerwień i żółć.

Aranżacje w miejskim stylu wyróżnia również prostota, co sprawia, że ilość dodatków do wnętrz musi być ograniczona do minimum i doskonale przemyślana. W salonie lub sypialni możemy powiesić obraz lub plakat z motywującym hasłem. Prawdziwym hitem są również czarno-białe zdjęcia z widokiem takich miast jak: Londyn, Nowy Jork czy Paryż. W przedpokoju doskonale sprawdzą się różnego rodzaju pojemniki do przechowywania, a tłem dla wieszaka może być fototapeta z wizerunkiem np. Manhattanu. W salonie obowiązkowo muszą pojawić się ramki na zdjęcia, dekoracyjne poduszki i pled leżący na sofie. Zainspirujcie się naszą galerią. Znajdziecie w niej pomysły na dodatki w miejskim stylu!