Wielkanocne inspiracje: kompozycja kwiatowa na Wielkanoc [WIDEO]

2016-04-06 9:41 Milena Tuzimek
Dekoracje wielkanocne z pisanek i kwiatów
Autor: Thinkstockphotos.com

Kompozycje z żywych kwiatów to jedna z najpopularniejszych dekoracji wielkanocnych. Efektownny bukiet z pastelowymi pisankami możecie wykonać samodzielnie - wystarczy, że skorzystacie z naszej instrukcji. Sprawdźcie!

Kwiaty to doskonała forma dekoracji. Możemy ułożyć je w prostą kompozycję z kolorowymi pisankami i w kilka chwil stworzymy dekoracje, która stanie się główną ozdobą świątecznego stołu. Skorzystajcie z instrukcji i zobaczcie jak szybko i prosto samodzielnie zrobić kompozycję kwiatową na Wielkanoc!

Czego potrzebujemy do przygotowania wielkanocnej dekoracji z kwiatów?

Do wykonania świątecznego bukietu potrzebujemy dwóch przezroczystych wazonów, najlepiej okrągłych i wysokich (idealne będą wazony w kształcie tub), pisanki w kolorach pastelowych oraz naturalne kwiaty. Wybór tych ostatnich zależy od naszych upodobań, ale w kompozycji doskonale będą prezentowały się gerbery, goździki, zielona kalina oraz ozdobne trawy.

Wielkanocne dekoracje: instrukcja jak przygotować kompozycję kwiatową na Wielkanoc

Efektowną kompozycję ze świeżych kwiatów każdy z nas może przygotować sam w domu. Pracę zaczynamy od umieszczenia mniejszego wazonu w większym. W środku między wazonami umieszczamy pisanki, układając ją blisko siebie, tak aby nie było widać wolnego miejsca. Pisanki staramy się ułożyć jak najwyżej, aby w całości zakryły łodygi kwiatów. W ten sposób uzyskamy ciekawe  tło dla naszego bukietu świątecznego. Następnie do mniejszego wazonu nalewamy wodę i możemy zacząc układanie naszej kompozycji kwiatowej. Na początku zaczynamy od traw ozdobnych, które będą nam podtrzymywały kwiaty. Kolejno do wazonu wkładamy zieloną kalinę, ucinając jej łodygę pod skosem, gerbery i goździki. Z pastelowymi pisankami dobrze prezentują się kwiaty o jasnej kolorystyce.

W materiale wideo znajdziecie instrukcję krok po kroku jak wykonać kompozycję kwiatową na Wielkanoc: