Wielkanocna kropka nad "i". Proste i szybkie do wykonania dekoracje świąteczne

2023-04-07 14:23

Udekorowany dom prezentuje się odświętnie i pięknie. Jak to zrobić szybko i bez zbędnych kosztów? Oto kilka podpowiedzi…

Dekoracje wielkanocne
Autor: serwis prasowy marki Lene Bjerre Ceramiczne skorupki jaj i lampiony posłużyły do stworzenia efektownej aranżacji. Włóż w nie rośliny, np. ceropegię, hederę czy bardziej wiosenne – prymulę lub hiacynt. Albo wysiej rzeżuchę, różne kiełki czy owies. Do innych włóż piórka, bazie, pisanki. Między nimi rozsyp… skorupki prawdziwych jajek, łącząc świat realny z baśniowym, wykreowanym przez siebie.

Trwa moda na dekoracje świąteczne w duchu eko, nawiązującym do przyrody. Mamy więc wydmuszki au naturel, pisanki w odcieniach stonowanych, rośliny „prosto z ogrodu, pola i łąki”, a ponadto piórka, ptaszki, zajączki i baranki także bliskie natury.

Wolisz Wielkanoc w bogatszej szacie? Możesz wykorzystać sugestie marek Lene Bjerre, AlmiDécor, Annabel James oraz Royal Copenhagen jako inspiracje i do zbliżonych kompozycji wprowadzić słodkie pastele lub barwy intensywne. Albo pójść w stronę błyszczącego przepychu glamour – wedle woli. Warto jeszcze pamiętać, że jasne i lśniące dekoracje rozświetlą wnętrze, wprowadzą do niego radość i świeżość.

Suche drzewko pod kloszem, obok wiejskie słój i butle z liśćmi paproci i gałązkami eustomy, a wszystko ozdobione wielkanocnymi drobiazgami. Miło, lekko i… łatwo do skopiowania albo nawet podrasowania według własnego gustu. Znalezione suche drzewko możesz przykleić do plastra drewna dopasowanego wielkością do bomboniery, a je same po prostu przyciąć.

Dekoracje wielkanocne
Autor: serwis prasowy marki Royal Copenhagen

Pojemnik niczym stadko owiec na pewno najbardziej rzuca się w oczy, ale figurki i wazony także są efektowne. Podobny rezultat osiągniesz, umieszczając roślinki (np. szafirki albo rzeżuchę czy owies) w skorupkach jajek ustawionych obok siebie w kieliszkach do jajek albo w wytłoczce.

Dekoracje wielkanocne
Autor: serwis prasowy marki Lene Bjerre

Wyszukuj dla pisanek niekonwencjonalne miejsca. Mogą zdobić lampę, zebrane w pęk zaś – ramę okna czy zwisać z belki u sufitu. Układaj je na paterach i w misach.

Kosz druciany albo wiklinowy z uchwytami wyłóż rafią w naturalnym kolorze lub lnianą serwetką. Na tej bazie ułóż jajka. Zanim je zużyjesz, będą zdobiły kuchnię, spiżarnię czy ganek. Z pisankami – kosz stanie się po prostu atrakcyjną dekoracją.

Dekoracje wielkanocne
Autor: serwis prasowy annabeljames.co.uk

Pisanki z wizerunkami zajęcy w strojach z epoki wiktoriańskiej (ozdoby Almidecor.com) to najważniejsza część dekoracji. Kwiaty w pięknej misie oraz wazony to tylko dodatki do nich. Jaja marmurowe albo ozdobione metodą decoupage’u także prezentowałyby się atrakcyjnie. Te trzymają się modnego trendu stonowanych odcieni, nawet w wiosennych kompozycjach.

Dekoracje wielkanocne
Autor: serwis prasowy marki AlmiDécor

Ulubione pisanki zawieś na ładnych wstążeczkach na wieloramiennym żyrandolu. Najważniejsze, by były z jednej kolekcji, np. z motywem roślinnym. Będą cudownie wyglądały nad stołem jadalnianym czy półwyspem.

Dekoracje wielkanocne
Autor: serwis prasowy marki Royal Copenhagen
Czym pociąć wydmuszkę?

Nie jest to łatwe, wymaga cierpliwości i precyzji, ale się udaje (zobacz np. wydmuszki à la haft richelieu na zapachjasminu.blogspot.com, inspirello.pl). Można to zrobić miniwiertarką, najlepiej mieć wielofunkcyjną – podpatrzysz na Youtubie, wpisując frazę „Jak robić ażurowe pisanki z wydmuszek kurzych jaj”. Chcesz pozyskać pół skorupki z efektem „po wykluciu”? Wytnij ostrożnie ząbki ostrymi nożyczkami do paznokci.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE