Wielkanoc i dekoracje. Kwiaty od święta i na co dzień

2012-03-14 15:44 Matylda Gruman

Przy udekorowanym stole, w otoczeniu kwiatów wielkanocne śniadanie oraz każdy nowy dzień nabiorą wyjątkowego smaku. Najlepsze pomysły na dekoracje wielkanocne podpowiada natura. Zainspiruj się na Wielkanoc!

W gorączce przygotowań do Wielkanocy zapominamy czasem o tym, co jest najważniejsze - radości, celebracji, przyjemnej atmosferze. Zamiast biec do kuchni, by przyrządzić kolejną potrawę na Wielkanoc, proponujemy rozejrzeć się po domu, zatrzymać dłużej przy stole w jadalni i zastanowić, jak udekorować wnętrza. Naszym zdaniem piękne ozdoby wielkanocne to przede wszystkim wiosenne kwiaty.

Dekoracje wielkanocne: kwiaty

Warto zastanowić się nad jego wystroje stołu na Wielkanoc, zaangażować w dekorowanie rodzinę (to doskonały moment na integrację i wspólną zabawę). Jak co roku królować będą dwa trendy w dekoracjach wielkanocnych - rustykalny i glamour. Pierwszy podkreśli bliskość z naturą, zadba o sielankowe elementy, drugi wprowadzi powiew elegancji i wielkiego świata. Najlepiej, gdy takie zdoby wielkanocne spotkają się przy jednym stole, będą krążyć wokół dwóch, trzech kolorów (obowiązkowo bieli i zieleni), utoną w kwiatach. Przygotowaliśmy dla ciebie kilka takich aranżacji na Wielkanoc, z wykorzystaniem kwiatów i roślin. Aby nastrój wiosny oraz zbliżających się świąt Wielkanocy towarzyszył ci od samego rana, postaw nawet w sypialni bukiet świeżych kwiatów. Wybierz te delikatnie pachnące, np. tulipany. Unikaj hiacyntów, żonkili, konwalii, których woń może się okazać zbyt intensywna.

ozdoby wielkanoc
Autor: Marcin Czechowicz Stół na Wielkanoc nakryty elegancko i niebanalnie.