W mieszkaniu straszą gołe ściany? Powstaw na plakty, dodadzą stylu każdemu wnętrzu

2022-08-30 11:40

Spośród modnych dekoracji ściennych na pierwszy plan wybijają się grafiki z motywami geometrii, abstrakcji, natury, podróży i sztuki. W wielu z nich dostrzeżesz sporą dawkę humoru, bajkowość lub fotorealizm. Masz już swoje typy? Sprawdź, jak wkomponować je w przestrzeń domu. Ładnie, z polotem.

Plakat
Autor: serwis prasowy marki minimalmill.com SWOBODNY UKŁAD Aby kompozycja kilku prac wyglądała naturalnie, postaw na luz, zachowaj różne odległości między ramkami. Najpierw powieś dwa większe plakaty (jeden wyżej, drugi niżej, z przesunięciem w bok). Wolne miejsca uzpełnij mniejszymi. Na zdj. Travelposter, minimalmill.com

KONTYNUACJA

Efekt zbliżenia do siebie (kolorystycznego i stylistycznego) plakatów oraz wyposażenia wnętrza? Pełna synchronizacja!

Plakat
Autor: serwis prasowy hogstudio.pl Na zdj. plakaty Pastelowe, Modern Line i One Line, hogstudio.pl

MOTYW PRZEWODNI

Dwa plakaty o różnych wymiarach… I taki duet dobrze się prezentuje, gdy łączy go temat (tu: ludzie w wodzie), kolorystyka i podobne ramy.

Plakat
Autor: serwis prasowy papercollective.com Na zdj. Girls, 40x30 cm, Surfers, 70x50 cm, aut. Helena Ravenne, papercollective.com

MOCNE OPARCIE

O ile po domu nie biegają małe dzieci i zwierzaki, galerię można stworzyć przy ścianie. Ramy mogą nawet na siebie nachodzić, tak będzie niebanalnie.

Plakat
Autor: serwis prasowy marki Ferm Living Na zdj. od lewej plakaty Nexus marki Ferm Living: Yellow, Red Orange, Grey, 70x50 cm.

Z GÓRNEJ PÓŁKI

Ta czerwona grafika bardziej w lewo czy bardziej w prawo? Wbijać już gwoździk? Nie trzeba. Decydując się na galerię na komodzie lub półce, w każdej chwili możesz zmienić układ kompozycji.

Plakat
Autor: serwis prasowy marki HKliving Na zdj. plakaty marki HKliving.

ZABIERZ MNIE W PODRÓŻ

Pozytywne skojarzenia i lekka, miła dla oka, stylistyka to klucz do stworzenia twojej ulubionej galerii, np. w kąciku wypoczynkowym.

plakaty
Autor: serwis prasowy marki minimalmill.com Na zdj. grafiki inspirowane plakatami podróżniczymi z lat 20. XX wieku. Kuba, 91x61 cm, Londyn, A3, Seul, A4, minimalmill.com

NATURALNOŚĆ W CENIE

Czasem za sztuką stoi coś więcej niż grafika. Plakaty Förändring wykonano ręcznie – ze słomy ryżowej, która w przeciwnym razie zostałaby spalona na polach. Zdobiąc twój pokój, przyczynią się do poprawy jakości powietrza. Może powiesisz je na klipsach?

plakaty
Autor: serwis prasowy marki IKEA

NADMORSKI PEJZAŻ

I cóż z tego, że to nieprawdziwe okna, skoro wnoszą do wnętrza kojące widoki. Opraw plakaty w drewniane ramy, znajdź im odpowiednie miejsce, np. nad łóżkiem, zadbaj o to, by równo wisiały.

Plakat
Autor: serwis prasowy myscandi.com Na zdj. zestaw: Polskie Wybrzeże No. 1, 2x 100x70 cm, myscandi.com

NA DRUGIM PLANIE

Optycznym powiększeniem plakatu z ciemnym tłem będą równie ciemne ściana lub mebel za nim. Cienka ramka ułatwi „przejście” między dwoma obiektami. Wrażenia jak w galerii sztuki nowoczesnej.

Plakat
Autor: serwis prasowy pakamera.pl Na zdj. Spacer z psem, aut. Oskar Tomecki, format A3, pakamera.pl

DLA KONTRASTU

Czarno-białe zdjęcia w białych passe-partout i czarnych ramkach – takie trio zawsze się sprawdza.

Plakat
Autor: serwis prasowy bonami.pl Na zdj. plakat Artbox Dandel marki Styler, 50x50 cm, bonami.pl
Z pomysłem

Komponowanie galerii ułatwi ci np. naklejenie na ścianę kartek – zbliżonych wielkością do ramek. Możesz też ułożyć plakaty na podłodze. Na próbę. Jeśli nie lubisz białego passe-partout, pomaluj je na kolor ramki lub zaczerpnięty z barw grafiki. Albo usuń, zastąp transparentną antyramą. (Przykład plakatów umieszczonych między przezroczystymi płytkami na zdj. niżej, po prawej).

SZTUKA W DOMU

Reprodukcja historycznego obrazu zasługuje na specjalną prezentację w salonie. Dla podkreślenia rangi obiektu warto przykładowo użyć sztukaterii ściennej.

Plakat
Autor: serwis prasowy marki Yestersen Na zdj. plakat 7 ptaków, aut. japońskiego malarza Ogaty Kōrin, papier muzealny 225 g, od 30x42 cm.

WYJŚĆ POZA RAMY

Dla miłośników kultury Japonii – plakat przypominający kakemono, czyli obraz w zwoju, zakończony dwoma drążkami.

Plakat
Autor: serwis prasowy marki Be Pure Na zdj. od lewej: Pinktails marki Be Pure, aksamitny poliester, 110x55 cm, Blossom, 110x55 cm.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE