Trendy 2015: szare ściany

2015-01-20 17:13 Sonia Łukomska

Szary kolor ścian, zgodnie z trendem na 2015 rok, poszerza swoje rewiry i nasyca się barwą! Supremacja szarych ścian w kierunku głębszych odcieni szarości i antracytu zawojuje nasze wnętrza. Szary kolor ścian powoli zastępuje najpopularniejsze do tej pory odcienie bieli i beżu. I nic dziwnego – szarość to elegancka i wyrazista, a zarazem neutralna baza, która w niezrównany sposób uwypukla urodę kolorów towarzyszących, a także określa charakter danego pomieszczenia. Czy "szary" będzie nowym "białym"?

Szary kolor ścian powoli zastępuje najpopularniejsze do tej pory odcienie bieli i beżu. W myśl trendu na 2015 rok poszerza swoje rewiry - wkracza na co raz większe obszary ścian,  i nasyca się barwą zmierzając w stronę węglowych grafitów i antracytu.

Supremacja szarych ścian!

Bez względu na odcień (z modnych odcieni do wyboru mamy między innymi platynowy, popielaty, siwy, mysi, gołębi, stalowy, grafitowy i antracytrowy szary, marengo czy feldgrau), w tym roku szary zyskuje status nowej bieli. Szare ściany są niezwykle uniwersalne, dlatego prezentują się perfekcyjnie zarówno w surowych, minimalistycznych, industrialnych i nowoczesnych wnętrzach, jak i aranżacjach w stylu skandynawskim, retro czy nawet romantycznym. To idealne tło dla akcesoriów, mebli i dodatków w wyrazistych kolorach, jak i w kolorach natury (odcienie drewna, bieli i lnu).

Wpływ szarych ścian na wnętrze

Szare ściany wbrew pozorom wcale nie wprowadzają szarej czy nijakiej atmosfery we wnętrzu. W zależności od wybarwienia i pigmentacji, szarość potrafi nadać wnętrzu niezwykle stylowego i pożądanego charakteru jak żaden inny kolor. Jaśniejsze odcienie szarego na ścianach prezentują się świeżo i lekko. Ciemniejsze szarości (w tym też antracyt i grafit) wprowadzają do pomieszczeń przytulną, lekko zmysłową atmosferę. Okraszone modnymi złotymi dodatkami zyskają niezwykle ekskluzywny look.