Trendy 2015: szare ściany

2015-01-20 17:13

Szary kolor ścian, zgodnie z trendem na 2015 rok, poszerza swoje rewiry i nasyca się barwą! Supremacja szarych ścian w kierunku głębszych odcieni szarości i antracytu zawojuje nasze wnętrza. Szary kolor ścian powoli zastępuje najpopularniejsze do tej pory odcienie bieli i beżu. I nic dziwnego – szarość to elegancka i wyrazista, a zarazem neutralna baza, która w niezrównany sposób uwypukla urodę kolorów towarzyszących, a także określa charakter danego pomieszczenia. Czy "szary" będzie nowym "białym"?

Spis treści

  1. Supremacja szarych ścian!
  2. Wpływ szarych ścian na wnętrze

Szary kolor ścian powoli zastępuje najpopularniejsze do tej pory odcienie bieli i beżu. W myśl trendu na 2015 rok poszerza swoje rewiry - wkracza na co raz większe obszary ścian,  i nasyca się barwą zmierzając w stronę węglowych grafitów i antracytu.

Supremacja szarych ścian!

Bez względu na odcień (z modnych odcieni do wyboru mamy między innymi platynowy, popielaty, siwy, mysi, gołębi, stalowy, grafitowy i antracytrowy szary, marengo czy feldgrau), w tym roku szary zyskuje status nowej bieli. Szare ściany są niezwykle uniwersalne, dlatego prezentują się perfekcyjnie zarówno w surowych, minimalistycznych, industrialnych i nowoczesnych wnętrzach, jak i aranżacjach w stylu skandynawskim, retro czy nawet romantycznym. To idealne tło dla akcesoriów, mebli i dodatków w wyrazistych kolorach, jak i w kolorach natury (odcienie drewna, bieli i lnu).

Wpływ szarych ścian na wnętrze

Szare ściany wbrew pozorom wcale nie wprowadzają szarej czy nijakiej atmosfery we wnętrzu. W zależności od wybarwienia i pigmentacji, szarość potrafi nadać wnętrzu niezwykle stylowego i pożądanego charakteru jak żaden inny kolor. Jaśniejsze odcienie szarego na ścianach prezentują się świeżo i lekko. Ciemniejsze szarości (w tym też antracyt i grafit) wprowadzają do pomieszczeń przytulną, lekko zmysłową atmosferę. Okraszone modnymi złotymi dodatkami zyskają niezwykle ekskluzywny look.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE