Taśmy LED. Łatwy montaż i niepowtarzalne oświetlenie pomieszczeń

2019-05-30 13:52

Kiedy myślimy o efektownym i praktycznym oświetleniu, często sięgamy po taśmy LED. Nierzadko chcemy także skorzystać ze świateł reagujących na ruch lub porę dnia. Niestety wymaga to często montażu dodatkowych łączników, podłączenia taśmy wprost do sieci i zakupu dodatkowego zasilacza. Zestawy LEDS SET marki Kanlux to oświetlenie, które nie dość, że oferuje szeroką gamę wygodnych funkcji, nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń, ani zmian w obrębie instalacji elektrycznej.

Taśmy LED to popularny sposób na ciekawe oświetlenie we wnętrzach. Szczególnie chętnie sięgamy po ten rodzaj oświetlenia w kuchni i szafach wnękowych. Często jednak wiąże się to ze zmianami instalacji elektrycznej i zakupem dodatkowych zasilaczy. Zestawy pasków LEDS SET marki Kanlux to paski LED, które nie wymagają żadnych dodatkowych zmian i oferują całą paletę dodatkowych możliwości.

Gdzie stosować taśmy LED?

Klasycznym zastosowaniem taśmy LED jest oświetlenie blatu kuchennego. Taśmę przyklejamy na spodzie górnych szafek, żeby wyraźnie i równomiernie oświetlić roboczą przestrzeń blatu.

Drugim niezwykle częstym zastosowaniem jest oświetlenie szaf wnękowych i garderoby. Listwę możemy wygodnie schować za obramowaniem szafy lub pod górną półką. Dzięki temu wnętrze szafy jest równomiernie oświetlone, a korzystanie z niej staje się niezwykle wygodne.

To jednak nie wszystkie zastosowania. Taśmy LED będą wyglądały znakomicie jako oświetlenie regału z książkami, kiedy przykleimy je pod półkami. Niebanalnym rozwiązaniem będzie także oświetlenie listwami LED łóżka. Taśmy przyklejone od spodu będą stanowić delikatne i wygodne oświetlenie nocne w sypialni. Tak samo możemy potraktować kanapę lub łóżeczko dziecięce, zapewniając niepowtarzalny świetlny akcent.

Listwy LED są właściwie rozwiązaniem uniwersalnym i nie wahajmy się montować ich tam, gdzie tylko sobie wymarzymy. Nie bójmy się eksperymentów. Zasilane nie zależnie zestawy LEDS SET marki Kanlux dadzą nam dodatkowo jeszcze więcej swobody w projektowaniu oświetlenia.

Oświetlenie Kanlux LEDS SET
Autor: Kanlux

LEDS SET marki Kanlux – modne oświetlenie w zasięgu ręki

W zależności od naszych potrzeb i możliwości w ofercie serii LEDS SET znajdziemy oświetlenie zasilane bateriami oraz zestawy zasilane z sieci. Są wśród nich także zestawy zasilane akumulatorem, który w wolnej chwili możemy ładować bez potrzeby wymiany baterii.

LEDS SET to także szeroka paleta funkcji automatycznych. Zestawy wyposażone są w różnorakie czujniki, które pozwolą nam ustalić, kiedy i na jak długo światło ma się uruchomić w wybranym przez nas miejscu. Wybrane modele wyposażone są dodatkowo w regulację mocy, którą także możemy sterować bezdotykowo!

Paski są mocowane na trwałej taśmie samoprzylepnej i poprawnie zamontowane będą służyły przez bardzo długi czas. Wszystkie świecą ładnym, neutralnym białym światłem o mocy od 180 do 450 lumenów w zależności od modelu.

Oświetlenie Kanlux LEDS SET
Autor: Kanlux

Taśmy Kanlux z czujnikiem ruchu

Zestaw LEDS SET W-SE BTRY to wręcz idealna propozycja do szafy wnękowej. Jest to światło używane rzadko, więc niezbyt często będziemy musieli myśleć o wymianie baterii. Taśma ma długość metra, lecz bez problemu dostosujemy ją do własnych potrzeb: pasek można skracać co 33 milimetry.

Ważną funkcją, która pozwala zoptymalizować zużycie baterii i dostosować oświetlenie precyzyjnie do naszych potrzeb, jest możliwość ustalenia czasu działania światła od 35 sekund do 6 minut.

LEDS SET W-SE ACCU to zestaw z akumulatorem z możliwością ładowania. Funkcjonalność taka jak w zestawie z bateriami, lecz nie ma konieczności ich wymiany. W tym wypadku czas oświetlenia – 20 sekund przy pierwszym włączeniu i 15 sekund przy kolejnych. Pasek można skracać co 33mm.

Zestaw z czujnikiem ruchu i zasilaczem LEDS SET B-SE SGL posłuży świetnie jako oświetlenie spodu łóżka, kanapy czy łóżeczka dziecięcego. Uruchomi się w nocy, nie naruszając spokoju śpiących i nie męcząc wzroku tych, którzy właśnie wstali. Sprawdzi się idealnie jako delikatne oświetlenie akcentowe.

Ten zestaw jest podłączany bezpośrednio do kontaktu. Możliwa regulacja ustawienia czasu świecenia od 35 sekund do 6 minut i 22 sekund. Studwudziestocentymetrowy pasek możemy skracać co dziesięć centymetrów. LEDS SET B-SE SGL występuje w wersji pojedynczej i podwójnej. Wersja podwójna zawiera dodatkowy rozdzielacz i dodatkową przedłużkę. Świeci mocniejszym światłem, niż modele na baterie i akumulator.

Oświetlenie Kanlux LEDS SET
Autor: Kanlux

Kanlux – taśma LED z możliwością ściemniania lub regulacji natężenia światła

LEDS SET S-DIM TS to wyjątkowe oświetlenie. Zestaw zawiera taśmę LED, zasilacz oraz włącznik z funkcją ściemniania. Znakomicie sprawdzi się jako oświetlenie blatu kuchennego lub półek. Do wyboru mamy wyłącznik dotykowy lub zbliżeniowy.

Korzystając z tego zestawu możemy regulować jego moc świetlną od 7% do 100%. Nie tylko włączanie i wyłączanie może być regulowane bezdotykowo. Także moc oświetlenia ustalimy korzystając z intuicyjnych gestów. Półtorametrowy pasek możemy skracać co pięć centymetrów.