Te tapety to raj dla perfekcjonistów. W numerze 8 dosłownie się zakochasz

2023-05-10 14:31

Znudziły ci się gładkie ściany? Skutecznym i niedrogim antidotum na monotonię jest położenie tapety – nawet na małej powierzchni. Tym razem przyjrzymy się wzorom geometrycznym. Potrafią zmylić oko, dodać wnętrzom dynamiki i trójwymiarowości. Są śmiałe i modne, a nam po prostu zawróciły w głowie.

Tapeta we wzory geometryczne
Autor: serwis prasowy marki Marimekko, Parris Wakefield Additions

Ekspresja

Wzór tapety pomaga zdefiniować charakter wnętrza. Marokańska krata dodaje łagodności i wyrafinowania, kąty ostre – nowoczesnej drapieżności.

Tapeta we wzory geometryczne
Autor: serwis prasowy marki BN International Tapeta Art of Living marki BN International.

Udany melanż

Zestawianie odmiennych deseni jest jak najbardziej dozwolone, chociaż wymaga dużego wyczucia. Bezpieczną metodą jest wybór tej samej gamy kolorystycznej i podobnej konwencji. Najlepiej uczyć się od mistrzów. Do nich z pewnością należy słynna fińska marka tekstylna, której kultowe projekty zostały przeniesione również na tapety.

Wzór geometryczny na tapecie
Autor: serwis prasowy marki Marimekko

Rozciąganie

Pasów, w każdym kolorze, można używać do optycznej zmiany proporcji pomieszczenia: poziome je wydłużą, pionowe podwyższą.

Tapeta we wzory geometryczne
Autor: serwis prasowy marki Eco Tapeta Black & White szwedzkiej firmy Eco.

Pozytywne wibracje

Drobne wzory dobrze sprawdzają się na większych powierzchniach. Przenikające się trójkąty w odcieniach zieleni wywołują wrażenie ruchu, trójwymiarowości. Nawiązujące do kolorystyki tapety dodatki zamykają aranżację w spójną całość.

Wzór geometryczny na tapecie
Autor: serwis prasowy marki Eco

Bliżej i dalej

Motyw haftu krzyżykowego działa podobnie jak piksele: widziane z bliska kwadraty z daleka układają się w obraz.

Tapeta we wzory geometryczne
Autor: serwis prasowy lavmi.com Tapeta System marki Lavmi.

Spektrum inspiracji

Ukośne linie to dynamizm. Żywa kolorystyka dużych, nieregularnych trójkątów „rozrusza” nie tylko ścianę. Również dla domowników stanie się źródłem energii.

Tapeta we wzory geometryczne
Autor: serwis prasowy marki Rebell Walls Fototapeta Big Diamond Summer, rebelwalls.pl.

Szlif diamentu

Niemal w każdym mieszkaniu jest ściana, której nikt nie zauważa (w korytarzu, we wnęce obok szafy). Dzięki ekstrawaganckiej dekoracji odkryjesz ją na nowo.

Tapeta we wzory geometryczne
Autor: serwis prasowy whitefoxstore.com Tapeta Triangles polskiej marki White Fox.

W kratę

Równomiernie rozmieszczone pionowe i poziome linie wprowadzają poczucie stabilności. Klasyczny wzór kraty wnosi do wnętrza ciepło – za sprawą koloru i faktury imitującej tkaninę.

Tapeta we wzory geometryczne
Autor: serwis prasowy marki Rasch Tapeta ścienna Funky Fla, Rasch.

Cyfrowo przetworzone

Symetryczny wzór przenikających się transparentnych kształtów nawiązuje do tradycji op-artu. Niezwykłe połączenie odcieni pomarańczy i błękitów wnosi do domu radosny nastrój.

Tapeta we wzory geometryczne
Autor: serwis prasowy marki Parris Wakefield Additions Tapeta Bliss to projekt brytyjskiego studia Parris Wakefield Additions.

Złudzenie optyczne

Chcesz zmienić kształt ściany? Geometryczne wzory potrafią tworzyć sugestywną trójwymiarową iluzję. W ten sposób zaakcentujesz ścianę w salonie albo pozornie poszerzysz wąski korytarz.

Tapeta we wzory geometryczne
Autor: serwis prasowy marki AS Creation Tapeta Move Your Wall, AS Creation.

Wzór z ula

Lubimy heksagony, bo przypominają plastry miodu. Często pojawiają się we wnętrzach: ich kształt przybierają półki, stoliki i podłogowe płytki. Wzoru nie mogło zabraknąć na tapecie. Zabawa kolorem i skalą wprowadza efekty specjalne.

Tapeta we wzory geometryczne
Autor: serwis prasowy marki Eijffinger Tapeta Charm marki Eijjffinger.

Tło z klocków

Rysunek sześcianu to najprostszy sposób na otrzymanie efektu 3D. Kto w pobliżu takiej grafiki nie przenosi się w inny wymiar wyobraźni? Taka tapeta z powodzeniem zastąpi dzieło sztuki.

Tapeta we wzory geometryczne
Autor: serwis prasowy marki doubleroom.pl Tapeta Honey pracowni artystycznej Double Room.