Świąteczne dekoracje: niebanalny bukiet z ciętych amarylisów ZRÓB TO SAM

2015-12-07 16:37 Magdalena Michalak

Amarylisy to okazałe kwiaty, które bardzo chętnie są wykorzystywane do dekoracji wnętrz. Zobaczcie na zdjęciach, jak łatwo można zrobić bukiet z amarylisów, który wygląda jak etniczna dekoracja. Zobaczcie jak wykonać bukiet z amarylisów KROK PO KROKU.

W okresie zimowym w kwiaciarniach i różnego rodzaju sklepach, nie tylko ogrodniczych, ale również marketach, z łatwością można kupić amarylisy w doniczkach. To jedna z najpopularniejszych roślin doniczkowych kwitnących zimą. Tak jak gwiazda betlejemska chętnie kupowana do dekoracji domu na Boże Narodzenie. Kwiaciarnie – i te duże, i te mniejsze – dodatkowo oferują amarylisy cięte. Choć nie są one tanie, to warto jednak je kupić i wykorzystać do zimowej dekoracji wnętrza, ponieważ amarylisy charakteryzują się dużą trwałością. Dlatego będą zdobiły nasze pomieszczenia długi czas, nawet przez dwa–trzy tygodnie. Nasza propozycja świątecznej dekoracji to wyjątkowa kompozycja z ciętych amarylisów, w której okazałe kwiaty wychylają się z patyczkowej osłonki.

Bukiet z amarylisów: potrzebne materiały

Do wykonania tej ciekawej ozdoby światecznej i zimowej dekoracji z amarylisów potrzebne będą:

·    kilka ciętych amarylisów o kwiatach w różnych kolorach (możemy też wybrać kwiaty jednego koloru lub w jednej tonacji),
·    pęk patyków w szarym kolorze przyciętych do jednaj wysokości,
·    ozdobne kwiatki zrobione na drutach z szarej włóczki, przymocowane do drutu owiniętego tą samą włóczką,
·    mocny sznurek w szarym odcieniu,
·    dekoracyjna włóczka z długimi włosami w kolorze burgundu,
·    szklany wazon.

Bukiet z amarylisów: wykonanie KROK PO KROKU

·    Wokół szklanego wazonu układamy ściśle, jedne obok drugiego, patyki i mocno związujemy je szarym sznurkiem w dwóch miejscach.
·    Burgundową włóczką przywiązujemy ozdoby z szarych włóczkowych gałązek z kwiatami.
·    Wazon napełniamy wodą i wstawiamy do niego cięte amarylisy. Pędy powinny być przycięte na taką długość, aby ponad poziom osłony z patyków wystawały jedynie kwiaty, a łodygi amarylisów pozostawały niewidoczne.

Czytaj też: amarylisy w doniczkach i cięte w świątecznej dekoracji! >>>