Ściana z tapetą z w stylu lat 60.

2008-10-06 2:00

W przeciwieństwie do oszczędnego i sterylnego minimalizmu nowoczesny eklektyzm wypełnia przestrzeń mnogością barw przedmiotów i faktur.

Energiczne, młode osoby lubią zazwyczaj odważne, czasem nawet kontrowersyjne zestawienia, mocne kolory i stylistyczne eksperymenty. Dla nich najodpowiedniejszym może okazać się styl nowoczesny. W przeciwieństwie do oszczędnego i sterylnego minimalizmu nowoczesny eklektyzm wypełnia przestrzeń mnogością barw przedmiotów i faktur. Nawiązuje do stylistyki lat 50., 60. i 70. W sposób kontrolowany pozwala łączyć i mieszać wszystko ze wszystkim.

Styl nowoczesny

Charakterystyczną cechą tego stylu są śmiałe połączenia barw, przedmioty o fantazyjnych kształtach wykonane ze sztucznych materiałów, plastiku, tworzyw imitujących drewno lub stal.
Nowoczesny eklektyzm nie uznaje ścisłych reguł, dlatego trudno przypisać mu konkretne rodzaje podłóg. Bezpiecznym rozwiązaniem, które nie prowadzi do stylistycznego chaosu, jest jednolity, a nawet stonowany kolor posadzki. Na jej tle szalone kolory mebli i ścian będą bardziej czytelne. Można więc zdecydować się na uznawaną przez długi czas za niemodną mozaikę dębową lub przecierane kolorem deski sosnowe albo na wzorzystą wykładzinę elastyczną, tak jak w przypadku prezentowanego wnętrza. Wzór z kółek w połączeniu z romboidalnym motywem tapety na jednej ze ścian tworzy we wnętrzu pulsujący rytm. Reszta ścian w neutralnym jasnym kolorze jest tłem dla geometrycznych barwnych wzorów tapety i wykładziny nawiązujących do lat 60. i 70.

Nasi Partnerzy polecają