Ściana z efektem. Szybka metamorfoza każdego wnętrza

2016-09-01 9:19
Fot. materiały prasowe K. Keller
Autor: archiwum

Tapeta w botaniczne wzory, efekt betonu czy kamień? Które rozwiązania są nadal modne, a które są już passe? Dekoracja ściany zawsze nada ton całemu wnętrzu. Prezentujemy nowości z rynku i inspirujące rozwiązania.  

Jeśli na ścianie planujemy mocny wizualny efekt warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Inaczej dobieramy wzór tapety, efekt cegły czy betonu. Co warto mieć na uwadze zanim dokonamy wyboru?

Dekoracja ścian: efekt końcowy dobrany do potrzeb

Ściana z oryginalnym i mocnym efektem wizualnym zdominuje całe pomieszczenie i narzuci mu konkretny styl i kolorystykę. Co zrobić, aby nie popełnić aranżacyjnego błędu? Po pierwsze zacząć od wybrania materiału - beton, tapeta z konkretnym wzorem, drewno czy imitacja cegły? Jeżeli się wahamy najlepiej z każdego pomysłu wybrać próbki, w różnych odcieniach i wszystkie przymierzyć na ścianie.

 

Dopasowanie - podłoga i ściana

Wybierając dekorację ściany, nie wolno zapomnieć o dobraniu jej do podłogi. Jeżeli planujemy kompleksowy remont dobierajmy elementy do siebie. Ciemna podłoga i taka ściana mogą bardzo przytłoczyć wnętrze. Z kolei tapeta w pastelowe kwiaty czy beton nie będą pasować do podłogi z drzewa tropikalnego.


Fot. materiały prasowe Eijffinger

Fachowa pomoc w dekoracji ścian - zapytaj zanim kupisz

Nasz wybór zawsze warto omówić z fachowcami. Nie każda ściana zniesie obciążenie panelami dekoracyjnymi z efektem betonu. Te cienkie spotkamy najczęściej w nowym budownictwie, więc zanim złożymy zamówienie w sklepie, upewnijmy się, że dany produkt można zamontować. 


Fot. materiały prasowe Arte Dizain Studio Architektoniczne

Przeczytaj też: romantyczne tapety do sypialni

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021