Roleta rzymska Duo na wymiar, zaciemniająca, do kuchni. Praktyczna dekoracja okna

2024-04-15 20:49

Roleta rzymska Duo, inaczej roleta dzień-noc, to ciekawe rozwiązanie łączące funkcjonalność zasłony z elegancją firany. Podpowiadamy, jak działa roleta rzymska dzień-noc i jakie są jej zalety.

Spis treści

 1. Roleta rzymska Duo zaciemniająca
 2. Jak działa roleta rzymska Duo?
 3. Roleta Duo do kuchni, salonu, sypialni
 4. Czy rolety Duo są praktyczne?
 5. Jak zamontować roletę Duo?
 6. Roleta rzymska Duo. Inspiracje
 7. Roleta rzymska czy klasyczna? Jaką roletę wybrać?

Roleta rzymska Duo zaciemniająca

Roleta rzymska Duo, inaczej roleta dzień-noc, to oryginalna i praktyczna dekoracja okna, dzięki której można swobodnie regulować dopływ światła do pomieszczenia oraz zapewnić prywatność w ciągu dnia i nocy. Dzięki zastosowaniu dwóch warstw: wierzchniej wykonanej z grubszego materiały dekoracyjnego i spodniej wykonanej z woalu lub innej cienkiej tkaniny w jasnym kolorze, łączy w sobie funkcje zasłony i firany, a równocześnie można ją regulować tak łatwo jak tradycyjne rolety rzymskie.

Jak działa roleta rzymska Duo?

Główną zaletą rolety rzymskiej Duo est jej elastyczność. Dzięki możliwości regulacji dwóch warstw tkanin można kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. W ciągu dnia, korzystając z warstwy przeźroczystej, można cieszyć się naturalnym oświetleniem, jednocześnie zachowując prywatność. Natomiast wieczorem, wystarczy opuścić warstwę zaciemniającą, aby stworzyć odpowiednie warunki do wypoczynku i relaksu.

Roleta Duo do kuchni, salonu, sypialni

Roleta Duo to ciekawy element aranżacyjny, który doskonale uzupełni wystrój kuchni, salonu, czy sypialni. Cieńsza warstwa rolety dodaje wystrojowi lekkości, świeżości i romantyczności, a przy tym pięknie rozprowadza światło po wnętrzu. Wierzchnią warstwę można dopasować do charakteru wnętrza, wybierając tkaninę w pasy, w kwiaty czy wzory geometryczne. To ona zapewnia prywatność oraz chroni przed światłem.

Czy rolety Duo są praktyczne?

Roleta duo zastępuje firankę i zasłonę, to oryginalne i praktyczne rozwiązanie dwa w jednym. Roleta Duo jest łatwiejsza w czyszczeniu niż na przykład tradycyjne zasłony. Nie wymaga bowiem prania czy prasowania, a wystarczy od czasu do czasu przetrzeć ją wilgotną ściereczką.

Jak zamontować roletę Duo?

Roleta rzymska Duo montuje się:

 • do sufitu
 • na ścianie
 • na szynie (za pomocą specjalnych uchwytów - rekomendowane do rolet z mechanizmem kasetowym)
 • bezinwazyjnie na ramie okna, przy pomocy specjalnych uchwytów

Roleta rzymska Duo. Inspiracje

Roleta rzymska czy klasyczna? Jaką roletę wybrać?