Przygotuj dom na święta. 13 pomysłów na wielkanocne dekoracje

2023-04-06 16:54

Z okazji Wielkanocy i przebudzenia wiosny twoje mieszkanie zasługuje na wyjątkowy wystrój. Kolorowy i optymistyczny. Z kwiatami lub świątecznymi akcentami. Wybierz miejsce, które chcesz ozdobić, a my zadbamy o inspiracje. Prezentujemy 13 pomysłów na dekoracje stołu, salonu i ulubionego kącika w domu.

Dekoracje wielkanocne
Autor: serwis prasowy unsplash.com

Z ŁĄKI I OGRODU

Motyw przewodni na twoim stole? Kwiaty żywe i malowane. Te pierwsze – w wysokich szklanych wazonach, a drugie – w formie wzorów na kamionkowych naczyniach. Śmiało łącz lekkie szkło z ciężką ceramiką. Kontrast podbije wyjątkowość aranżacji.

Dekoracje wielkanocne
Autor: serwis prasowy manufakturawboleslawcu.com Na zdj. kolekcja FlowerLine, proj. Magdalena Gazur, m.in. maselnica Stara S002.

NATURALNIE

Drewniana deska do krojenia lub plaster starego drewna stanowi idealną podstawę kompozycji z wydmuszek, lub szklanych jajek. Najważniejsze, by dekoracje świąteczne były stonowane kolorystycznie.

Dekoracje wielkanocne
Autor: serwis prasowy marki Madam Stoltz

W SKORUPCE

Wydmuszka (z jednym większym otworem) sprawdzi się jako wazonik! Ustabilizuj ją tylko u podstawy, np. filcową podkładką do mebli.

Dekoracje wielkanocne
Autor: serwis prasowy iBulb, ibulb.org

UROCZYŚCIE

Dłuższe dni, pierwsze zielone gałązki. Jeśli tylko możemy spotkać się w gronie rodziny lub przyjaciół, warto poświęcić czas na dekorację stołu. Niech to będzie wyjątkowy posiłek!

Dekoracje wielkanocne
Autor: serwis prasowy marki J-Line

CIESZY OKO

Nawet najmniejsza dekoracja, np. bukiecik stokrotek na stoliku kawowym, wniesie do wnętrza wiosnę. Z okazji Wielkanocy możesz dodać do kwiatów wianek. Wykonasz go własnoręcznie z giętkich gałęzi, rafii, piórek i wydmuszek. O świeżą zieleń zadbają z kolei gałązki bukszpanu. Marzy ci się kwietny wianek? Użyj okręgu z gąbki florystycznej (zwilżonego wodą). Powtykaj w niego krótko przycięte kwiaty.

Dekoracje wielkanocne
Autor: serwis prasowy westwingnow.pl
Wianek wielkanocny
Autor: serwis prasowy bmstores.co.uk

WITAMY WIOSNĘ

Tulipany, narcyzy, hiacynty – posadzone w białych ceramicznych miskach – prezentują się odświętnie. Natomiast gałązki (w szklanych wazonach z białymi otoczakami) dzięki wodzie będą jeszcze długo wypuszczać pąki.

Dekoracje wielkanocne
Autor: serwis prasowy westwingnow.pl

UROK PROSTOTY

Biała ceramika niekoniecznie potrzebuje śnieżnobiałego obrusu. Równie pięknie wygląda na szarych lnianych serwetkach i podkładkach wyplatanych z trawy morskiej. Zamiast wazonów z kwiatami – brązowe butelki z kwitnącymi gałązkami.

Dekoracje wielkanocne
Autor: serwis prasowy marki Fyrklövern

SŁODKI PRZEKAZ

Dla miłośników łakoci – cukierkowa kolorystyka i muffinki gotowe do schrupania. Podobne kieszenie na sztućce wykonasz z filcu. Wolisz prostą wersję? Przewiąż sztućce wstążką w pastelowym kolorze.

Dekoracje wielkanocne
Autor: serwis prasowy bmstores.co.uk

PO SZNURKU NA DRZEWKO

Dekoracje wielkanocne z włóczki – ręcznie robione na drutach jajka, zające, baranki – najładniej wyglądają na gałęzi wstawionej do wazonu. Zgodnie z tegorocznym trendem ozdoby mają kolory ziemi.

Dekoracje wielkanocne
Autor: serwis prasowy marki IB Laursen

TRZY KOLORY

Nawet gdy naczynia, sztućce czy serwetki pochodzą z różnych kompletów, mogą tworzyć piękny zestaw. Kluczem do sukcesu jest baza kolorystyczna.

Dekoracje wielkanocne
Autor: serwis prasowy marki Green Gate
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE