Pomysł na karnawałowy stół: brąz i złoto. Futrzana tkanina i złote lampiony!

2017-12-27 9:30

Zapraszasz gości na przyjęcie karnawałowe lub sylwestra? Zastanawiasz się jak udekorować stół? Jeśli lubisz oryginalne pomysły podpowiadamy jak zaaranżować stół na domowe przyjęcie w eleganckim stylu!

Zbliża się karnawał i zastanawiasz jak przygotować stół na domowe przyjęcie? Podpowiadamy jak to szybko i efektownie zrobić w wersji chic! Pomysł na prezentowana aranżację stołu opiera się na połaczeniu błusku z nietypowym obrusem. W roli obrusa proponujemy wykorzystać… futrzaną tkaninę! Na niej ustaw złote, ażurowe lampiony ze świecami, lśniące figurki jelonków i tace w kształcie gwiazdy. Kompozycję rozjaśnią białe świecące kule. Na ciemnym tle futrzanej tkaniny stylowo będzie wyglądała brązowo–biała porcelana w geometryczne wzory. Karnawałowym akcentem będzie oczywiście maska i kieliszki do szampana.

Jak udekorować stół karnawałowy w stylu skandynawskim?

Aranżację stołu na karnawałowe, domowe przyjęcie zaczynamy od wyboru obrusa. Z okazji Sylwestra czy karnawałowej imprezy możemy poszukać oryginalnych materiałów. W naszej stylizacji zastosowaliśmy futrzaną, ciemną tkaninę. Czekoladowy brąz będzie ładnie lśnił w świetle świec. Na środku, jako dekorację, ustaw złote, ażurowe lampiony ze świecami (wybierz takie, które zabezpieczą traninę przed stearyną). Złote niech będą także tace – w kształcie gwiazd i modne figurki jelonków. Pomiędzy dekoracjami ułóż sznur białych świecących kul – dodatkowo rozjaśnią kompozycję (w sklepach znajdziemy ledowe z zasilanymi bateriami).

Czytaj też: jak zrobić cotton balls DIY [wideo]

Na koniec ustaw talerze i sztućce – do naszej aranżacji najlepiej pasowały brązowo–białe wzory geometryczne. Możesz je dodatkowo udekorować złotymi wstążeczkami. Dobierając oryginalne i nietypowe elementy do nakrycia stołu warto pomysleć także o wygodzie naszych gości. Futrzany materiał, który został użyty w prezentowanej stylizacji, ma krótki włos, więc idealnie sprawdził się w roli obrusa.

Czytaj też: styl skandynawski w wersji eleganckiej. 10 inspiracji