Wprowadzą magię świątecznego oczekiwania. Wieńce i kalendarze adwentowe z poinsecją

2022-11-23 13:57

Dla wielu osób tygodnie poprzedzające Boże Narodzenie są niezwykle stresujące. Odbywając jedno spotkanie po drugim, trudno się zatrzymać i poczuć magię Adwentu. Pielęgnowanie tradycji i rytuałów z dzieciństwa jest jednak niezwykle ważne. Wieńce i kalendarze adwentowe należą do jednych z najważniejszych bożonarodzeniowych zwyczajów. Tworzą nastrój świętowania, napełniają serca oczekiwaniem i przywracają okresowi świątecznemu jego kontemplacyjny charakter.

Wieniec adwentowy
Autor: serwis prasowy marki Stars for Europe

Spis treści

  1. Pomysł na efektowny wieniec adwentowy na każdy gust
  2. Naturalny, klasyczny wieniec
  3. Efektowny wieniec z poinsecji w klimacie retro
  4. Jak wykonać wianek w stylu retro
  5. Romantyczny wieniec w stylu vintage
  6. Elegancki naturalny wieniec w jesiennych odcieniach
  7. Nowoczesny wieniec w stylu skandynawskim
  8. Jak wykonać wieniec w stylu skandynawskim
  9. Kalendarz adwentowy w ramie z ciętymi poinsecjami

Pomysł na efektowny wieniec adwentowy na każdy gust

Od XIX wieku w większości europejskich krajów wieniec adwentowy jest integralną częścią okresu poprzedzającego Boże Narodzenie. Na początku, wieńce były ozdobione 24 świecami, ale dziś zazwyczaj są cztery, po jednej na każdą niedzielę adwentu. Bez względu od preferowanego stylu np. klasycznego czy nowoczesnego, poinsecja sprawia, że każdy wieniec się wyróżnia i jest wyjątkowy.

Wieniec adwentowy
Autor: serwis prasowy marki Stars for Europe

Naturalny, klasyczny wieniec

Naturalna, wolnostojąca dekoracja: szyszki świerku i jodły, eszeweria, owoce dzikiej róży, gałązki zimozielone, cięte poinsecje i cztery świece stożkowe w złotych świecznikach zdobią ten wieniec adwentowy w klasycznych kolorach Bożego Narodzenia — czerwonym i zielonym.

Wieniec adwentowy
Autor: serwis prasowy marki Stars for Europe

Efektowny wieniec z poinsecji w klimacie retro

Adwentowa aranżacja nie zawsze musi być udekorowana w sposób klasyczny lub świąteczny, co dowodzi ten wieniec utrzymany w klimacie retro z lat 70. Do wykonania tego inspirowanego flokati wieńca z poinsecji potrzebna jest taca lub talerz, dwa, różnej wielkości słomiane wianki, futrzane wykończenie, naczynie, ziemia, poinsecje, ozdobne szpilki, gorący klej i pistolet do klejenia, suszone kwiaty do dekoracji takie jak eukaliptus, oset górski (Carlina acualis), miesiącznica (Lunaria) i suchlin (Rhodanthe) oraz szpilki do mchu, patyczki podtrzymujące rośliny, świece i świeczniki.

Wieniec adwentowy
Autor: serwis prasowy marki Stars for Europe

Jak wykonać wianek w stylu retro

Krok 1: Umieść mniejszą ramę wieńca na większej i połącz je ze sobą patyczkami do roślin. Za pomocą ozdobnych szpilek przymocuj futerkowe wykończenie do podstawy.

Krok 2: Ustaw talerz lub tacę pod wieńcem. Posadź poinsecję w naczyniu i umieść ją na środku konstrukcji.

Krok 3: Szpilkami do mchu przymocuj suszone kwiaty do górnej części wieńca. Klejem na gorąco przymocuj świeczniki i włóż do nich świeczki. Gotowe!

Pamiętaj: Nigdy nie zostawiaj palącej się świeczki bez nadzoru.

Wieniec adwentowy
Autor: serwis prasowy marki Stars for Europe

Romantyczny wieniec w stylu vintage

Ten romantyczny wieniec adwentowy w stylu vintage z ciętymi poinsecjami i świecami w ciepłych odcieniach różu jest niezwykle oryginalny i łatwy do wykonania. Najpierw pokryj słomianą ramę wieńca mchem, a następnie dodaj zielone liście, barwiony eukaliptus, małe szyszki i miniaturowe bombki. Następnie przymocuj do wieńca cztery świece filarowe i włóż osiem probówek. Do probówek wlej wodę i umieść w nich cięte poinsecje. Na koniec zawiąż aksamitne wstążki wokół świec i ustaw wieniec na zabytkowej paterze.

Wieniec adwentowy
Autor: serwis prasowy marki Stars for Europe

Elegancki naturalny wieniec w jesiennych odcieniach

Ten wieniec adwentowy w jesiennych odcieniach odbiega od klasycznej, świątecznej zieleni. Jego podstawę stanowi słomiana, umieszczona na tacy baza, pokryta suszonymi kwiatostanami hortensji. W centrum wieńca posadzono kremowe, miniaturowe poinsecje, a całość ozdobiono bombkami i czterema, białymi świeczkami w miedzianych świecznikach. Ostrokrzew i spryskane na złoty kolor kłosy i trawy nadają świąteczny akcent kompozycji.

Wieniec adwentowy
Autor: serwis prasowy marki Stars for Europe

Nowoczesny wieniec w stylu skandynawskim

Ta efektowna kompozycja adwentowa w stylu skandynawskim jest nowoczesną alternatywą dla klasycznego, okrągłego wieńca. Minimalistyczna, wykonana z drewnianych kołków gwiazda pięknie komponuje się z czerwonymi przylistkami poinsecji. Ta aranżacja jest również bardzo prosta do wykonania.

Wieniec adwentowy
Autor: serwis prasowy marki Stars for Europe

Jak wykonać wieniec w stylu skandynawskim

Potrzebne będą: kołki z jasnego drewna o różnej grubości, piła ręczna z drobnymi zębami, kątownik ułatwiający cięcie drewna, kartonowy szablon gwiazdy, pistolet do kleju na gorąco i klej w sztyfcie, nożyczki, cztery świece i świecznik do każdej z nich, trzy probówki, poinsecja, małe dekoracyjne drewniane gwiazdki i ozdobne serca.

Krok 1: Za pomocą kątownika przytnij 100-120 kawałków o różnej długości ok. 4,5, 5 i 5,5 cm i grubości.

Krok 2: Klejem na gorąco przyklej naprzemiennie różnej długości i grubości kołki do szablonu. Pozostaw trzy przerwy między kołkami na probówki. Gdy klej wyschnie, odetnij nadmiar papieru wokół gwiazdy.

Krok 3: Umieść świeczniki i probówki. Wywierć otwory w czterech grubszych kołkach na świeczniki. Umieść trzy probówki w przerwach, które pozostawiłeś między kołkami i w razie potrzeby zabezpiecz je klejem na gorąco. Następnie umieść świece w świecznikach i przyklej ozdobne serca i gwiazdki do drewnianej gwiazdy. Na koniec wypełnij probówki wodą i umieść w nich cięte poinsecje.

Wieniec adwentowy
Autor: serwis prasowy marki Stars for Europe

Kalendarz adwentowy w ramie z ciętymi poinsecjami

Złota rama jest podstawą tego kalendarza adwentowego w stylu vintage. Zamiast 24 małych upominków wybrano cztery większe. Dzięki temu jest dużo miejsca na bombki, szyszki i gwiazdki oraz cięte poinsecje w odcieniach różu. Ta dekoracja adwentowa jest jednocześnie dziełem sztuki i ozdobą ściany.

Kalendarz adwentowy
Autor: serwis prasowy marki Stars for Europe

Przylistki ciętych poinsecji w kształcie gwiazdy zachowają świeżość do dwóch tygodni, jeśli po przycięciu zanurzymy je najpierw na krótko w gorącej wodzie o temperaturze 60°C, a następnie natychmiast w zimnej wodzie. Należy umieścić je w probówkach wypełnionych wodą i przymocować do ramy złotym, grubym drutem.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE