Plakaty, grafiki i obrazy to idealny sposób na dekorację ściany. Oto motywy, które cieszą się największą popularnością

2022-09-29 14:06

Natura, ludzie, miejsca, biel plus czerń oraz abstrakcja to najmodniejsze motywy przewodnie współczesnych grafik. Przyglądamy się im z bliska. Sprawdzamy, jak pięknie komponują się we wnętrzach.

Plakat
Autor: serwis prasowy hogstudio.pl USZCZYPNIJ MNIE Pomysł na niecodzienną galerię. Plakaty (koniecznie na sztywnym podkładzie, np. z tektury) przypinamy klamerkami do sznurka rozciągniętego na ścianie. Na zdj. Flaming Vintage, od 21x29,7 cm, hogstudio.pl.

ŻUK NA ŻONĘ ŻUKA SZUKA

Dwa plakaty mogą mieć mocniejszy przekaz niż jeden. Zwłaszcza gdy pochodzą z tej samej kolekcji, różnią się detalami. Ładnie wyglądają oparte o ścianę – na regale lub podłodze.

Plakaty
Autor: serwis prasowy marki IKEA

ODLOTY, PRZYLOTY

Duża pusta ściana w salonie zachęca do większej ekspozycji.

Plakaty
Autor: serwis prasowy artisart.pl Na zdj. grafika z przeskalowaną pszczołą. Plakat Bee, w ramie (czarnej albo białej do wyboru), tusz ekologiczny, 100x70 cm.

MAGNETYZM DREWNA

Zamiast przeszklonej ramki – zawieszka składająca się z drewnianych listewek z magnesami oraz sznurka lub rzemyka. Jak to działa? Dobierasz długość zawieszki do szerokości grafiki lub zdjęcia. Ściskasz listewkami górny i dolny brzeg plakatu (bez obaw, magnesy przytrzymają papier). Wieszasz dzieło na ścianie i gotowe! Na zdj. aranżacja duńskiej marki Pernille Folcarelli, ramka magnetyczna, drewno dębowe, skóra, dł. 31 cm.

Plakaty
Autor: serwis prasowy pernillefolcarelli.dk

KOT W OKNIE

Do pokoju dziecka lub sympatyka natury i sielskich widoków… plakat Okno, aut. Pauliny Daniluk, wydruk cyfrowy, jakość fotograficzna, 12 pigmentów, od 70x50 cm. Niczym obrazek akwarelowy, z efektem 3D. Sprytnie dodaje ścianie głębi.

Plakat
Autor: serwis prasowy wallbeing.com

ŁĄCZY NAS ZIELEŃ

Motywy roślinne uspokajają i uwrażliwiają na odkrywanie detali. Wystarczające powody, by w domu pojawiły się plakaty botaniczne?

Plakaty
Autor: serwis prasowy marki IKEA

W WALECZNYM NASTROJU

Grafiki z kolekcji Maori Chief marki Mindthegap, przedstawiające maoryskich wodzów i wojowników, wprowadzą do twojego mieszkania akcenty etno. Passe-partout, drewniana rama, szkło, grafika drukowana w technologii cyfrowej na folii odpornej na promienie UV, od 60x45 cm. Świetnie prezentują się w towarzystwie plecionych koszy i mat, drewna oraz tkanin o grubym splocie.

Plakaty
Autor: serwis prasowy marki Mind The Gap

Z CZYSTEJ CIEKAWOŚCI

Co znajduje się po drugiej stronie płotu? To wiedzą tylko bohaterki plakatu 1950’s Girls, aut. Niamh Elizabeth Burden.

Plakaty
Autor: serwis prasowy artwow.co

DLA OCHŁODY

Jak ilustracja z książki dla dzieci, pełna szczegółów, w stonowanych barwach. Ładnie komponuje się z oszronioną zielenią i odcieniami off-white.

Plakaty
Autor: serwis prasowy marki Vissevasse Na zdj. plakat Ice Skating marki Vissevasse, od 30x40 cm.
W dobrej oprawie

Cienka ramka w kolorze plakatu będzie przedłużeniem grafiki, a skontrastowana barwą – wyrazistym domknięciem kompozycji. Gruba rama z drewna lub metalu odciągnie nieco uwagę od tematu ilustracji, ale może za to świetnie pasować do pobliskich mebli. Plakat z passe-partout czy bez? Wszystko zależy od efektu, jaki chcesz osiągnąć. Passe-partout (do wyboru nie tylko białe, ale też czarne i kolorowe) doda grafice głębi, lepiej ją wyeksponuje, „odsunie” od ramy i ściany.

ZA GÓRAMI, ZA LASAMI

Zamiast opowiadać ci bajki, skupimy się na konkretach dekoratorskich. Tym razem proponujemy dopasować szerokość ramki z plakatem do mebla, na którym chcemy ją postawić. Uzyskamy w ten sposób spójny efekt.

Plakat
Autor: serwis prasowy artwow.co Na zdj. plakat The Perfect Vacay, od 18x13 cm, od ok. 40 zł, do 70x50 cm.

MISTRZYNI DRUGIEGO PLANU

Kolorowa ściana jest równie ważna co wiszące na niej grafiki. Ta na zdj., w odcieniu mlecznej czekolady, dodaje wnęce głębi, a samą galerię czyni bardziej wyrazistą. Biało-czarne plakaty i rysunki łączą ramki utrzymane w tych samych barwach.

Salon
Autor: serwis prasowy marki Benjamin Moore

KTÓREGO MAMY DZISIAJ?

Spoglądasz na wiszący nad biurkiem kalendarz i już wiesz. Czarno-biały plakat nie rozprasza twojej uwagi, ładnie odcina się od jasnej ściany. Golden Gate Bridge, wydruk HD na matowym papierze, od 30x20 cm.

Plakaty
Autor: serwis prasowy marki bimago.pl

KOMPOZYCJA OTWARTA

Trzy plakaty wiszą na ścianie, a jeden stoi na ławie, która może „przytulić” jeszcze więcej dekoracji.

Plakaty
Autor: serwis prasowy marki Komar Plakaty Pióra, 50x40 cm.

RZUCAMY HASŁO

Litery mają moc! Nie dość, że zagrzewają do działania, to jeszcze zdobią wnętrza. Powieś w widocznym miejscu swoje motto, sentencję, imię…

Plakaty
Autor: serwis prasowy marki Car Möbel Na zdj. plakat Girlpower marki I Love My Type, 70x50 cm.

SKOJARZ KOLAŻ

Dobrze jest, choć na chwilę, oderwać się od szarej rzeczywistości i przenieść do kolorowego świata fantazji. A jeszcze lepiej, gdy (dzięki ilustracjom) zapanuje w pokoju artystyczny klimat.

Plakat
Autor: serwis prasowy anetaklejnowska.com Na zdj. kolaż Fairytale Garden, z serii Natura, autorstwa Anety Klejnowskiej.
Papier pod lupą

Kupując plakat przez internet nie jesteśmy w stanie w pełni ocenić jego jakości. Aby nie wydać dźwięku zawodu po otrzymaniu przesyłki, wczytaj się w opis produktu. Ważna jest gramatura papieru. Im wyższa (270 g/m²), tym sztywniejszy, mocniejszy plakat. Sprawdź też jego powłokę: matowa nie odbija światła, a laminowana sprawdzi się w łazience. Giclée to gwarancja najwyższej klasy wydruku (akceptowalna przez większość galerii i muzeów). Fotograficzną jakość i doskonałe przejścia tonalne zapewniają m.in. ekologiczne tusze pigmentowe Epson Ultra K3 Ink.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE