Piękny stół na Wigilię w bieli: dekoracja stołu na Boże Narodzenie ZDJĘCIA i pomysły

2013-12-21 9:05

Dekoracja stołu na Wigilę w kolorze bieli wygląda zjawiskowo, jakby przykryta śniegiem. Białe mogą być także ozdoby na choinkę i sama choinka - jeśli towarzyszą stołowi oraz nakrycie stołu, a nawet część potraw. Białe dekoracje świąteczne i stół na Wigilię, ZDJĘCIA

Biała dekoracja stołu na Wigilię pokreśli zimowy, pełen uroku nastrój świąt Bożego Narodzenia. Zmienia się w zależności od oświetlenia – inna jest w świetle dziennym, inna w blasku świec, może być nawet być kolorowa w świetle lampek choinkowych. Ale to nie jedyne zalety dekoracji świątecznych w bieli. Ten kolor doskonale eskponuje najdrobniejsze akcenty. Wystarczy więc ich niewiele, by osiągnąć naprawdę dobry efekt. By zachować szlachetność calej aranżacji, zastosuj akcenty w jednym kolorze, np. złota, srebra, czerwieni albo barw naturalnych przypraw. Nie mieszaj wielu kolorów w dekoracji stołu na Wigilię, bo powstanie kompozycyjny bałagan. Możesz za to akcenty zmieniać – w Wigilę dekorując stół z białymi obrusem i zastawą choćby serwetkami, świeczkami, czy miniaturowymi bombkami w czerwieni. Podobnie można zrobić z dekoracjami świątecznymi w całym mieszkaniu. W następne dni zmień ozdoby na złote lub naturalne. Mając więc jedną białą bazę, zyskasz trzy różne klimaty świątecznych dekoracji. I naprawdę nie trzeba ich wiele. 

Dekoracja stołu wigilijnego na biało

Biały obrus i serwetki, białe talerze i półmiski. Styl dekoracji stołu na Wigilię? Jaki ci się podoba. Bo biała baza sprawdzi się w każdym. Wszystko zleży od dodatków. Srebrne ozdobne lichtarze ze świecami wprowadzą nastrój „barokowego” przepychu. Złote bombki przy każdym nakryciu ocieplą aranżację stołu i podkreślą jej glamourowy charakter. Czerwone i naturalne dekoracje świąteczne wniosą przytulny klimat tradycji i stylu eko. Pamiętaj jednak, by stosować je oszczędnie. Zobacz na naszych zdjęciach, że nawet potrawy na półmiskach pośród białych dekoracji stołu na Wigilię i bez nadmiaru zdobień (lub w ogóle bez nich) wyglądają magicznie. W ascetycznej białej kompozycji stołu potrawy można ułożyć w geometrycznym porządku, dopasowując go do kształtu naczyń (jak na zdjęciu). Śledź w białej śmietanie, biały ryż, zupa migdałowa na mleku, kulki w kokosowych wiórkach niczym płatki śniegu – najprostsze potrawy w białej scenerii wyglądają nie tylko smacznie, ale i zjawiskowo.