Ozdoby na Boże Narodzenie: magiczne bombki origami

2015-11-17 13:25 Agnieszka Zawadzka

Najmodniejsze ozdoby na Boże Narodzenie to te, które formą (a niekoniecznie materiałem) nawiązują do lekkich dekoracji origami. Zainspiruj się naszą GALERIĄ bombek i propozycji ozdób na Boże Narodzenie inspirowanych tą sztuką składania papieru.

Ozdoby na Boże Narodzenie 2016 w stylu origami, są lekkie i delikatne. Doskonale wpisują się w modną ascezę stylu minimalistycznego, pasują do wnętrz w monochromatycznej bieli i współtworzą surową przytulność wnętrz w stylu skandynawskim.

Ozdoby na Boże Narodzenie: origami nie tylko papierowe

Kojarzone wyłącznie z papierowymi ozdobami bombki origami, jako modne ozdoby na Boże Narodzenie, często występują pod różną postacią. Szklane i ceramiczne bombki w kształcie składanych zabawek origami, malowane krytą emalią, pozłacane bądź pozostawione w formie przeziernej, dzięki charakterystycznym zagłębieniom ciekawie wypełniają dekorowaną nimi przestrzeń. Ozdoby na Boże Narodzenie w wersji origami to także miedziane gwiazdki, kubiczne bombki, linearne kształtki diamentów i choinek, świątecznych dzwonków i szyszek. Metalizowane, wykończone matowo i w strukturze przypominającej beton – niezwykłe i bardzo stylowe!

Czytaj też: Ozdoby świąteczne origami ZRÓB TO SAM >>>

Ozdoby na Boże Narodzenie: origami nie tylko na choince

Delikatne i subtelnie dekoracyjne bombki origami – dzięki swojej stylistycznej odrębności, doskonale prezentują się nie tylko na gałązkach świątecznej choinki, ale i jako ozdoba okna, żyrandola czy kompozycji wokół kominka. Zawieszone na finezyjnie wygiętej gałęzi, otoczonej ciepłym oświetleniem ledowych lampek, bądź przywiązane wielobarwnymi wstążkami materiałowymi do naturalnego sznurka rozciągniętego wzdłóż ramiaków okna, niebanalnie i atrakcyjnie ozdobią nasze wnętrze na Święta. Obejrzyj GALERIĘ INSPIRACJI modnych ozdób na Boże Narodzenie w wersji origami!