Oświetlenie, które tworzy klimat. Innowacyjne technologie FIBARO

2021-04-01 1:18
Fibaro
Autor: materiały prasowe FIBARO

Klimat w pomieszczeniu można stworzyć na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest dobór odpowiedniego oświetlenia. Wspólnie z marką FIBARO, sprawdziliśmy, jak za pomocą światła i inteligentnych, nowoczesnych rozwiązań możemy stworzyć wyjątkowy klimat w domu i zapewnić sobie (oraz domownikom) maksimum wygody, bezpieczeństwa i komfortu.

Linia Walli – inteligentne oświetlenie

Marka FIBARO zasłynęła poza granicami Polski m.in. jako producent wysokiej jakości włączników i gniazdek w technologii smart. Linia Walli, bo o niej mowa, pozwala m.in. na zarządzanie oświetleniem i energią elektryczną w domach, mieszkaniach i biurach. Kontrolując oświetlenie i jego natężenie możemy z łatwością tworzyć klimat w pomieszczeniu i dostosowywać oświetlenie do naszych potrzeb i nastroju.

Ostatnio kultowa linia Walli doczekała się nowego, modnego koloru. Do tej pory firma oferowała modele w uniwersalnym kolorze białym, teraz gniazdka Walli możemy zakupić również w modnym antracycie.

Ale na zmianach szaty graficznej się nie skończyło. By zapewnić maksymalny komfort i wygodę użytkowania, inżynierowie FIBARO wprowadzili kilka przydatnych udogodnień. Nowa linia włączników i gniazdek Walli jeszcze bardziej zadba o kontrolę wysokości naszych rachunków za prąd. Gdy na przykład wyłączymy telewizor, system sam wykryje zmniejszony pobór prądu w jednym z gniazd. A gdy wyjdziemy z pokoju, wyłączy zasilanie pozostałych urządzeń, a także światło! By maksymalnie wykorzystać możliwości systemu smart home FIBARO, polecane jest wsparcie doświadczonego instalatora, który zbada potrzeby domowników, ich codzienne rutyny i pomoże stworzyć tego typu scenariusze. 

włącznik FIBARO Walli
Autor: materiały prasowe FIBARO Włącznik FIBARO Walli

Dzięki technologii Z-Wave możemy łatwo obsługiwać urządzenia w domu za pośrednictwem gniazdek i włączników Walli. Co więcej, linia Walli doskonale dogaduje się z asystentami głosowymi takimi jak Amazon Alexa czy Google Home, dzięki czemu możemy sterować oświetleniem i roletami, a także urządzeniami podłączonymi "przewodowo" (przez wtyczkę do gniazdka z linii Walli).

Nie można zapomnieć również o samym wyglądzie gniazdek Walli. Wysokiej jakości nowoczesny design z podświetlanym pierścieniem LED (którego kolor można personalizować) dopasujemy do każdego wnętrza. Włączniki FIBARO Walli zamontujemy do istniejącej instalacji bez potrzeby kucia w ścianach i przeprowadzania kosztownego remontu. Inteligentny dom przyszłości jest w zasięgu ręki. Dosłownie!

fibaro
Autor: materiały prasowe FIBARO

Pełna kontrola – Centrala Home Center 3 Lite

By mieć pewność, że wszystkie systemy działają bez zarzutów, a my nie musimy martwić się ewentualnymi awariami, specjaliści FIBARO opracowali Centralę Home Center 3, a niedawno przedstawili jej młodszą siostrę Centrale Home Center 3 Lite. Nowe urządzenie sprawdzi się idealnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z inteligentnym domem – centrala obsłuży mniejsze domy i mieszkania do 100 m2, będzie również nadzorować pracą nawet 40 urządzeń jednocześnie!

Samo urządzenie jest dość niepozorne, ale – jak na mózg inteligentnego domu przystało – jego zastosowania i możliwości są naprawdę imponujące. Minimalistyczna biało-czarna obudowa nie rzuca się w oczy, więc można ją postawić w towarzystwie innych sprzętów RTV. Centrala Home Center 3 Lite posiada wbudowane anteny komunikacyjne, nie wymaga połączenia kablowego z routerem (działa na wi-fi), a ponadto zawiera intuicyjny konfigurator systemu, który sprawia, że rozpoczęcie przygody ze smart home jest dziecinnie proste!

fibaro
Autor: materiały prasowe FIBARO

Nie musimy się martwić, gdy na przykład nasz operator sieci postanowi przeprowadzić konserwację łącza i na chwilę odłączy internet – centrala FIBARO nadal będzie obsługiwać kluczowe funkcje w domu, takie jak np. alarm czy czujnik czadu.

Ponieważ Centrala Home Center Lite 3 została wyposażona w technologię Z-Wave, nie napotkamy problemów z obsługą i kompatybilnością systemu z urządzeniami innych producentów. A wykorzystanie procesora Cortex A7 czy 512 MB pamięci RAM zapewni szybką i równoległą realizację zadań w instalacjach do 40 urządzeń!

Co to oznacza w praktyce? Jeśli zależy nam na stworzeniu romantycznego klimatu, wystarczy, że z poziomu aplikacji zmienimy natężenie lub barwę światła, przyciemnimy żaluzje i rolety, a nawet włączymy nastrojową muzykę czy zwiększymy ogrzewanie. Prosta obsługa systemów FIBARO pozwoli nam cieszyć się tym, co najważniejsze – chwilami spędzanymi w gronie najbliższych.

fibaro
Autor: materiały prasowe FIBARO

Twój własny smart home – oświetlenie w Smart Home Fibaro

Inteligentny dom to coś więcej niż technologiczne nowinki. Smart home pozwala stworzyć idealne miejsce dla nas i dla naszych bliskich – bezpieczne, komfortowe i przytulne. W inteligentnym domu to my tworzymy klimat wnętrza, to my dopasowujemy innowacyjne rozwiązania i technologie do naszych potrzeb.

Dobrym przykładem jest sterowanie oświetleniem. I tak, za pomocą aplikacji (dostępnej na Android i iOS) w telefonie, dzięki RGBW Controllerowi FIBARO zmienimy barwę światła na taśmach LED czy RGB. RGBW Controller zadziała również na zewnątrz, oświetlając ogród, alejki czy krzewy. Takie rozwiązanie pomoże nam stworzyć odpowiednią scenerię spotkań towarzyskich, nauki czy pracy.

No właśnie – praca! Większość z nas obecnie pracuje z domów, dlatego warto zadbać również o odpowiednie warunki, by móc maksymalne skupić się na wykonywanych czynnościach. System FIBARO umożliwia dopasowanie mocy, natężenia i barwy światła do naszych upodobań. W ten sposób możemy skupić się na pracy, a nasze oczy nie męczą się przy złym oświetleniu.

fibaro
Autor: materiały prasowe FIBARO

Mamy problem z porannym wstawaniem? Z FIBARO Dimmer to żaden problem! Wystarczy odpowiednio skonfigurować system, by światła w sypialni stopniowo włączały się aż do osiągnięcia 30% swojej mocy. FIBARO Dimmer przyda się również podczas wieczornego usypiania naszej pociechy czy romantycznych wieczorów z ukochaną osobą – Dimmer lekko przygasi światło, a Roller Shutter zasłoni rolety zewnętrzne, tworząc idealne warunki do odpoczynku i głębokiego relaksu.

A gdy jesteśmy gotowi do wyjścia z domu, nie zapomnijmy wcisnąć The Button lub jednego z urządzeń linii Walli. System FIBARO automatycznie uzbroi alarm, wyłączy niepotrzebne sprzęty i światła – w efekcie nasz dom będzie nie tylko dobrze zabezpieczony, ale również przejdzie w tryb oszczędzania!

By dowiedzieć się więcej o systemach marki FIBARO i sposobach na stworzenie wyjątkowego klimatu we wnętrzu za pomocą oświetlenia i innych rozwiązań smart home, zachęcamy do odwiedzenia strony www.fibaro.com oraz newsroom.fibaro.com.

fibaro
Autor: materiały prasowe FIBARO
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021