Nie zakrywaj grzejników, mogą być prawdziwą ozdobą wnętrza. Te modele to kaloryferowe dzieła sztuki

2022-09-28 14:21

Kaloryfery wcale nie muszą być nudne i skrzętnie chowane za kanapą czy grubą zasłoną. Nowoczesne grzejniki zachwycają formą, kolorem i niektóre z nich z powodzeniem mogłyby zawisnąć w galerii współczesnego designu. Przedstawiamy 14 oryginalnych modeli grzejników, obok których nie da się przejść obojętnie!

Kaloryfer jako ozdoba

Do tej pory kaloryfery pełniły głównie funkcję praktyczną, ogrzewając pomieszczenia jesienią i zimą. Ale od jakiegoś czasu coraz odważniej grzejniki przejmują także rolę dekoracyjną, zaskakując nietuzinkowymi formami i mocnymi kolorami. Niektóre dostępne na rynku modele to prawdziwe designerskie dzieła sztuki! Kilka z nich prezentujemy poniżej (wszystkie modele znajdziesz w Galerii). A jest co podziwiać!

Grzejniki inne niż wszystkie
Autor: serwis prasowy kalmar.waw.pl Grzejnik Adhoc Mod U

Nowoczesne grzejniki to już nie tylko białe, nudne rzędy żeberek! Mogą być np. kwadratowe, ułożone w większą kompozycję. Ciekawy efekt otrzymamy, dobierając kontrastujące ze sobą barwy. 

Grzejniki inne niż wszystkie
Autor: serwis prasowy viadurini.it Grzejnik hydrauliczny Graffe design

Współczesna technologia pozwala na stworzenie kaloryferów o bardzo oryginalnych, nietypowych kształtach, np. gigantycznych spinaczy biurowych! Różnokolorowe kaloryfery-spinacze mogą stanowić świetną ozdobę biura czy salonu w stylu boho lub pop-art.

Grzejniki inne niż wszystkie
Autor: serwis prasowy marki

Czasem prosta forma to klucz do sukcesu. Dodajmy jeszcze ciekawy kolor (np. róż) i powierzchnię imitującą kamienną fakturę i viola, mamy prawdziwe dzieło sztuki (które przy okazji generuje ciepło).

Grzejniki inne niż wszystkie
Autor: serwis prasowy Best Heating Grzejnik Milano Windsor

To nie jest tak, że wszystkie grzejniki w tradycyjnej, żeberkowej formie są "be". Zdarzają się perełki, jak inspirowany stylem retro model w czarnym kolorze ze stylową złotą plakietką i drewnianym pokrętłem. Prawda, że piękny?

Grzejniki inne niż wszystkie
Autor: serwis prasowy marki Vasco Grzejnik Niva marki Vasco

Grzejniki o gładkich powierzchniach i mocnych kolorach doskonale pasują do minimalistycznych i nowoczesnych wnętrz. Prosta forma i szeroka paleta barw pozwala stworzyć ciekawe kompozycje - np. total look (czerwony kaloryfer na czerwonej ścianie) lub urozmaicające wnętrze kontrasty (np. czerwony kaloryfer na ścianie w kolorze butelkowej zieleni lub królewskiego granatu). 

Więcej oryginalnych kaloryferów znajdziesz w galerii poniżej: 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE