Nie tylko w salonie i nie zawsze na ścianie. Najciekawsze pomysły na plakaty we wnętrzach

2023-05-23 13:00

Swoją karierę zaczynał na przełomie XIX i XX wieku. Od lat chętnie wybierany do prywatnych wnętrz, manifestuje nasz gust i zainteresowania. Zawieszony na ścianie czy postawiony na komodzie prezentuje się świetnie. Z naszą pomocą zyska też dobrze dobrane towarzystwo i aranżacyjny luz.

Plakat we wnętrzu
Autor: serwis prasowy marki Orson & Welles

Kiedy XXL?

Wielkoformatowa sztuka sprawdza się tylko w odpowiedniej przestrzeni. Bardzo duży plakat w niewielkim pomieszczeniu zdominuje je, przytłoczy. By jednak nic nie przyćmiło jego urody, uważnie aranżujmy najbliższe otoczenie, tak by nie rozpraszało uwagi i było spójne ze stylem zarówno grafiki, jak i całego wnętrza.

Plakat we wnętrzu
Autor: serwis prasowy marki HKliving

Grupowanie

To sprawdzony aranżacyjny trik, gdy trzeba wypełnić puste, trudne do wykorzystania zakątki. By ekspozycja nie wyglądała na przypadkową, warto dobierać plakaty według wspólnego mianownika – to może być styl, kolorystyka czy ramka.

Plakat we wnętrzu
Autor: serwis prasowy marki HKliving

Jak oprawiać?

W nowoczesnych mieszkaniach dobrze prezentują się plakaty w takich samych ramach czy antyramach. W eklektycznych i loftowych, sprawdzą się różne oprawy, passe-partout i transparentne ramki. Nawet przyklejanie obrazków taśmami washi, które nie niszczą ściany i mebli.

Plakat we wnętrzu
Autor: serwis prasowy marki HKliving

Nadal modna

Typografia króluje w dodatkach od kilku sezonów. Zanim zdecydujemy się na ozdobienie ściany takimi plakatami, przyjrzyjmy się nie tylko treści, ale i formie. Pamiętajmy, że ozdobne, dekoracyjne litery sprawdzą się w stylu prowansalskim, klasycznym. Proste fonty, typu helvetica – w stylu nowoczesnym oraz retro.

Plakat we wnętrzu
Autor: serwis prasowy marki Bloomingville

Postaw zamiast wieszać

To wygodne rozwiązanie dla osób, które lubią zmiany w swoim mieszkaniu. Plakaty mogą ozdabiać nie tylko ściany, ale także meble. Postawienie ich na komodzie to dobry początek dobierania kolejnych dekoracji.

Plakat we wnętrzu
Autor: serwis prasowy marki Poster Store
Plakat we wnętrzu
Autor: serwis prasowy gra-fika.com Na zdj. plakat Moon, gra-fika.com.

Poukładane

Półka to rozwiązanie dwa w jednym: atrakcyjne wizualnie i funkcjonalne. W sposób uporządkowany możemy na niej wyeksponować nie tylko plakaty, ale także książki i inne dodatki.

Plakat we wnętrzu
Autor: serwis prasowy marki HKliving
Plakat we wnętrzu
Autor: serwis prasowy marki Poster Store

Plakat wszędzie

Tak, również w łazience, która zyska artystyczne wykończenie. Tym, o co musimy zadbać koniecznie, jest bezpieczna ekspozycja i ochrona przed wilgocią. W prezentowanym wnętrzu, plakaty wydrukowano na dwóch arkuszach folii i podklejono pod szybą.

Plakat we wnętrzu
Autor: Bernard Białorucki Projekt: Qbik Design, stylizacja: Kaolina Klepacka.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE