Najpiękniejsze tkaniny na zimę

2015-11-16 15:09 EK

Zima należy do grubych, mięsistych materiałów. Zobaczcie jak otulić wnętrza i wprowadzić do nich tkaniny, które sprawią że wystrój mieszkania stanie się ciepły i przytulny.

Gdy na zewnątrz zimno, w domu ma być ciepło, miło, przytulnie. Powinno się chcieć do niego wracać, by usiąść z herbatą, opatulić się wełnianym kocem o grubym splocie i poczytać książkę. Postawmy na miękkie dywany, ciężkie zasłony w oknach, koce i pledy oraz poduchy. Wybieramy tkaniny do wnętrz.

Tkaniny z Indii..

Meble niech będą wyściełane tkaniną. Idealnie sprawdzi się w tej roli pochodzący z Indii aksamit - może być w intensywnym kolorze. Pokryta nim sofa czy fotel lub ubrane w niego poduszki wyglądają niezmiernie elegancko. A co za przyjemność w dotyku! Podobne zalety ma welur, z którego produkuje się również dywany.

Tkaniny i modny wystrój wnętrz

Jeśli lubicie robić na drutach, to do dzieła! Rękodzieło jest modne, co ostatnio podkreślają producenci. Dziergane pufy, pledy, abażury nie tylko zdobią, ale i ogrzewają. W cenie zimą są szczególnie miękkie i grube sploty. Dla lubiących eksperymentować - szkocka krata. Znajdzie ona zastosowanie na wszystkich tkaninach - od tapet do pokryć mebli.

Zobacz też: tkaniny dekoracyjne - gatunek materiału a klimat wnętrza?