Najpiękniejsze firany do pokoju dziewczynki. Stawiamy nie tylko na róż!

2024-03-26 13:59

Rodzice często urządzając pokój swojego dziecka, spełniają swoje własne marzenia z dawnych lat. Chociaż pokój dziecięcy to miejsce, gdzie można dać wyobraźni spore pole do popisu, należy pamiętać, że to miejsce musi nie tylko pobudzać, ale też, kiedy to konieczne, wyciszać. Należy zatem zachować umiar, jeśli chodzi o dodatki czy kolory. Tyczy się to także firan. Zobacz najpiękniejsze firany do pokoju dziewczynki — wybór redakcji.

Spis treści

  1. Firany do pokoju dziewczynki: jakie wybrać?
  2. Jakie wybrać firany do pokoju dziewczynki?
  3. Firany do pokoju dziewczynki. Kolory
  4. Białe firany do pokoju dziewczynki
  5. Różowe firany do pokoju dziewczynki
  6. Kremowe firany do pokoju dziewczynki
  7. Kolorowe firany do pokoju dziewczynki
  8. Firany do pokoju dziewczynki. Zdjęcia

Firany do pokoju dziewczynki: jakie wybrać?

Pamiętaj, że firanki powinny spełniać swoją podstawową funkcję, a więc dawać nieco prywatności i wprowadzać do pokoju przytulną atmosferę. Jeśli pokój dziecka nie jest urządzony w minimalistycznym stylu, sugerujemy wybrać gładkie albo bardzo mało ozdobne wzory firan. 

Jeśli zależy ci, aby firany do pokoju dziewczynki były delikatne i subtelne oraz wpisywały się w całą aranżację, nie zakładaj do razu, że muszą być ozdobione postaciami z bajek! Prawda jest taka, że zwykła, biała firanka w pokoju pełnym zabawek, książek i kolorów wprowadzi nieco spokoju i naprawdę sprawdzi się wręcz idealnie.

Gdyby zastąpiła ją dynamiczna tkanina, pokój, zamiast zyskać, straciłby. Wyglądałby znośnie, tylko wtedy gdy panowałby w nim idealny porządek — a jak wiadomo, to rzadkie zjawisko!

Jakie wybrać firany do pokoju dziewczynki?

W naszej galerii znajdziesz sporo propozycji z aktualnych kolekcji sklepów z wyposażeniem wnętrz. Zebraliśmy w nim sporo firan do pokoju dziewczynki, zarówno tych bardziej ozdobnych, jak i dużo mniej rzucających się w oczy. 

Firany do pokoju dziewczynki. Kolory

Białe firany do pokoju dziewczynki

Zawsze i wszędzie sprawdzi się klasyczna biel! Wcale nie musi być jednak gładka, a wyszywana np. w białe, małe kropeczki, motylki czy kwiatuszki. Wzór jest dziewczęcy, ale jednocześnie nie dominuje nad całą aranżacją.

Firany do pokoju dziewczynki
Autor: Materiały prasowe/Homla Firany do pokoju dziewczynki - Adi - Homla

Różowe firany do pokoju dziewczynki

Niektórzy rodzice mają tendencję do urządzania swoim córkom różowych królestw. Nie tędy droga! Róż można wprowadzić do pokoju, ale w granicach rozsądku, łącząc go z beżami, szarościami czy rozbielonymi brązami, a nawet kolorem oliwki. 

Firany w pokoju dziewczynki nie mają grać pierwszych skrzypiec, ale być dopełnieniem całej aranżacji. Zamiast całych różowych firanek, postaw np. na firany do pokoju dziewczynki z kolorową lamówką lub białe w wyszywane kolorowe motylki.

Firany do pokoju dziewczynki
Autor: Materiały prasowe/Home and You Firany do pokoju dziewczynki - Home and You

Kremowe firany do pokoju dziewczynki

Kremowe firany do pokoju dziewczynki sprawdzą się w pokojach pomalowanych na beżowo, w tonacji brudnego różu, bieli, oliwki czy szarości. Optycznie rozjaśnia wnętrze i nadadzą mu przytulności. 

W galerii znajdziesz model, który z powodzeniem zastąpi również zasłony. Firana wyszywana w trójwymiarowe kółeczka jest mniej przejrzysta niż np. tiulowa, więc w trakcie dnia można ją odsuwać, a wieczorami całkowicie zsuwać. 

Kolorowe firany do pokoju dziewczynki

Jako mama dwójki dzieci, podchodzę bardzo sceptycznie do kolorowych, szalonych wzorów na firankach. Dziecięce pokoje pełne są różnokolorowych zabawek, gier, książek i klocków. Jestem za tym, aby te mocne akcenty raczej łagodzić, a nie jeszcze dodawać do nich kolejny mocny punkt na mapie pokoju. 

W galerii znajdziesz jednak firany do pokoju dziewczynki w kwiaty, z motywami roślinnymi, a nawet w księżniczki!

Firany do pokoju dziewczynki. Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Eleganckie i nowoczesne karnisze do salonu. Kropka nad "i", jeśli chodzi o oprawę okna!

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny