Modna aranżacja okna. Dekoracja okna na wiosnę

2012-03-08 16:04 Zuza Olczak

Chcesz zmienić dekoracje okna na wiosnę? Podpowiadamy, jaka aranżacja okna sprawdzi się najlepiej. Do wyboru masz moc kolorów, wzorów, tkanin i sposobów upięcia zasłon. Zobacz modne dekoracje okienne i wybierz najlepszą do swojego mieszkania.

Dekoracja okna: nowy trend

Moda na dekoracje okienne zmienia się tak jak na odzież, mniej więcej co pół roku. W tym sezonie dekoracja okna ma być lekka i zwiewna. Warto o to zadbać na wiosnę. Nowa aranżacja okna odświeży wystrój wnętrz. Zasłony w oknach mają być lekkie, zwiewne, kolorowe, najlepiej w kwiatowe wzory. Modne są zasłony spływające kaskadami, fantazyjnie upięte lub zmarszczone. Preferowana długość zasłon - do samej ziemi lub nawet ciut dłuższe, by materiał opierał się na podłodze.

Aranżacja okna na wiosnę

Aranżacja okna na wiosnę powinna wprowadzać wesoły nastrój do wnętrza. Na topie są dekoracje okienne w duże kwiatowe wzory, zwłaszcza maki i róże. Wśród kolorów zasłon najbardziej pożądane są czerwienie, limonkowe zielenie, żółcienie - w wersji mocnej oraz pudrowej. To jednak nie znaczy, że barwy z poprzedniego sezonu, czyli fiolety i śliwki, stały się całkiem passé - połącz te dekoracje okien z zielenią, a zmienią charakter z dostojnych na łagodne. Materiały na zasłony powinny być miękkie, jak te, z których szyje się wiosenne sukienki. Modne w aranżacjach okien są batysty i jedwabne surówki, a także woale, tiule.

Dekoracje okien: zasłony

Łączenie materiałów i wzorów to kolejny trend w dekoracji okien - co prawda dla laika dość trudny do zrealizowania, ale na szczęście producenci przygotowali zestawy pasujących do siebie tkanin (a często także tapet i innych dodatków). Zasłony powinny być prosto skrojone, ale fantazyjnie upięte. A dla towarzystwa, by dekoracja okna była ciekawa mamy rolety, ekrany, żaluzje.