Miasto i styl: miedziane ściany w nowojorskim stylu lat '60

2016-05-16 13:27

Płytki ceramiczne z modnymi akcentami w odcieniach brązu, miedzi, rudości i beżu nadadzą salonowi wielkomiejskiego, eleganckiego sznytu. Malarskie linie płytek inspirowanych mistrzami impresjonizmu to z kolei twórcza reminiscencja prawdziwej sztuki na ścianach w domu. Nowe kolekcje płytek ceramicznych marki Ceramstic, inspirowane klimatem wnętrz Nowego Jorku lat sześćdziesiątych jak z serialu Mad Men, oraz płytek w duchu francuskich impresjonistów, pobudzają wyobraźnię i wzmagają kreatywne rozwiązania.

Oto gotowy przepis na eleganckie wnętrze w stylistyce amerykańskiego apartamentu z czasów Kennedy’ego i Marilyn Monroe. Skierujmy światło tak, by podkreślało strukturę płytek, a ich niebanalny rysunek zestawmy ze skórzanymi meblami i dodatkami w ciepłych barwach. Jeśli lubimy elegancję, wybierzmy złoto i ciepłe forniry. Kolekcję Structural marki Ceramstic możemy skomponować z gresem szkliwionym Drevo, który do złudzenia przypomina naturalne drewno. Architekci wnętrz odchodzą od chłodnego minimalizmu, a domowników przenoszą w klimat eleganckiego Nowego Jorku lat 60. i kultowego serialu „Mad Men”.

Aranżacja wnętrz w klimacie Nowego Jorku lat 60

Hitem ostatnich targów Cersaie w Bolonii były płytki ceramiczne imitujące zardzewiały metal i zaśniedziałą miedź. Nowa kolekcja Structural marki Ceramstic wyraźnie wpisuje się w ten trend. Rudobrązowa glazura o wymiarach 60 x 30 cm i misternej strukturze, z błyszczącym wykończeniem, dostępna jest w dwóch kolorach: Beige i Brown. Jej rysunek przypomina wiekowy metal, a całą kolekcję uzupełniają mozaiki ceramiczne. Styliści związani z firmą Ceramstic zachęcają, by wykorzystywać glazurę w innych niż tylko kuchnia i łazienka pomieszczeniach. Ich propozycje dotyczą także aranżacji holów i salonów. Zastosowanie płytek pozwoli na uzyskanie ciekawych rozwiązań projektowych, będzie inspirujące i praktyczne.

Aranżacja wnętrz jak malarskie formy impresjonistów

Lata '60 w Nowym Jorku to także czas dużej świadomości artystycznej. Wielkoformatowe płytki ścienne Impressive 90×30 cm w niezwykle malarskim wydaniu zdają się nawiązywać do tego artystycznego ducha, jednak w zupełnie nowoczesnej formie. Zgodnie z formatem, kolekcja ma wiele do zaoferowania: przyjemne, ciepłe barwy, ciekawy rysunek na powierzchni płytek, wykończenie w połysku oraz robiący wrażenie dwuelementowy dekor Vertigo. Wszystko to pozwala nam przypuszczać, że taką właśnie kolekcję do swej łazienki wybrałby na pewno któryś z artystów impresjonistycznych. Jeśli kochasz sztukę i oryginalność, jest to także kolekcja dla Ciebie!