Manekin jako dekoracja wnętrz stylowych, retro i nowoczesnych

2014-02-18 17:23

Dekoracja wnętrz: czy manekin się do tego nadaje? Kto powiedział, że manekin może być wykorzystywany tylko praktycznie? Okazuje się, że manekin może stać się szykowną dekoracją nie tylko stylowego wnętrza czy sypialni. Może też być niezwykle wysublimowaną ozdobą nowoczesnego wnętrza. Zobaczcie 9 zdjęć z manekinami w roli głównej.

Według encyklopedii manekin, to figura mająca imitować człowieka. Ma zastosowanie w przemyśle i sztuce. Manekin może imitować sylwetkę człowieka lub tylko korpus. My pokażemy, że manekin to także dekoracja wnętrz nie tylko romantycznych, z którymi najczęściej się kojarzy, ale też wnętrz bardzo nowoczesnych i wolnych od zbędnych ozdób. Manekin jako dekoracja wnętrz nie zawsze musi  być wykorzystywany w sposób praktyczny, do wieszania na nim ubrań czy biżuterii. Może być po prostu ozdobą samą w sobie.

Manekin jak dekoracja wnętrz w stylu klasycznym

Miłośnicy starych dekoracji i wnętrz z duszą na pewno pokuszą się o kupno na targu staroci, używanego kiedyś w pracowni krawieckiej manekina, i własnoręczne odnowienie go. Taka działalność na pewno przyniesie wiele satysfakcji i pochwał. Jeśli nasi znajomi mają poczucie humoru możemy im opowiedzieć, puszczając oko oczywiście,  „prawdziwą historię” naszego manekina, że na przykład sama Coco Chanel upinała na nim swoją pierwszą małą czarną. Manekin nie zawsze musi stać w sypialni czy w sąsiedztwie garderoby. Dobrze sprawdzi się jako dekoracja przy stylowym kominku czy w przedpokoju lub w łazience.

Manekin jak dekoracja wnętrz nowoczesnych

We wnętrzu w stylu nowoczesnym dobrze sprawdzą się manekiny imitujące sylwetkę człowieka lub tylko korpus, ale ważne żeby były nowoczesne i jednobarwne, wykonane z nowoczesnych tworzyw. Można się nimi bawić tworząc kompozycję teatralną składającą się z kilku sztuk manekinów lub ustawić zupełnie pojedynczo na tle gładkiej, białej ściany. Taka czysta i graficzna kompozycja na pewno nie zostanie nie zauważona.
Wykorzystując manekiny do dekoracji współczesnych wnętrz można wykorzystywać manekiny stare, odnowione lub zupełnie nowe i nowoczesne wręcz minimalistyczne. Ważne żeby mieć konkretny pomysł na wykorzystanie manekina, bo inaczej taka dekoracja grozi stworzeniem wyjątkowego kiczu – chyba, że chcemy osiągnąć taki efekt, ale wtedy powinniśmy dekorację z manekinem  przemyśleć szczególnie starannie.