Zapomnij o magnesach na lodówkę. Dzięki tym "magnetycznym dekoracjom" ubierzesz całe mieszkanie

2023-02-27 14:28

Ozdobne magnesiki na lodówkę i metalowe powierzchnie to pikuś! Przecież w służbie dekoracji są też magnetyczne maty, tapety, folie i farby oraz najróżniejsze gadżety.

Magnetyczna siła dekoracji
Autor: serwis prasowy marki Tikkurila PAS MAGNETYCZNY. Odcięcie lamperii możesz zrobić farbą magnetyczną, np. Tikkurila Magnetic. Najlepszy efekt przyciągania osiągniesz, nakładając trzy warstwy. Chcesz, by pas miał kolor? Po wyschnięciu pomaluj go farbą do ścian Tikkurila w wybranym odcieniu.

Od ładnych paru lat kochamy magnesy! I stale przybywa pomysłów na wykorzystanie ich siły. Kolorowe ozdóbki przyczepiane do lodówki czy farba magnetyczna nadal cieszą się wzięciem, ale można pójść krok dalej i stosować je w sposób niekonwencjonalny albo pomyśleć o dekoracjach z wykorzystaniem folii, tapet, mat oraz magnetycznych dodatków, np. „lewitującej” lampki nocnej czy ramki na zdjęcia. Warto też opracować własne projekty, bo będą idealnie dopasowane do naszego wnętrza – dosłownie i w przenośni!

PROSTE KLEJENIE

Samoprzylepną kredową folię magnetyczną o fakturze tablicy (Micasia.pl) możesz przykleić wprost na ścianie czy froncie meblowym i gotowe!

Magnetyczna siła dekoracji
Autor: serwis prasowy micasia.pl

STWÓRZ KOLEKCJĘ

Kupując ozdobne magnesiki na lodówkę czy tablice magnetyczne, zbieraj je tematycznie. Mogą to być np. minisukulenty w doniczkach (Amazon.pl), zwierzaki, miniaturowe reprodukcje znanych obrazów itp. Zestawy z myślą przewodnią prezentują się miło i harmonijnie. Jeśli wolisz radosną zbieraninę – działaj! Też ma swój urok, zadbaj tylko dla niej o jednolite, spokojne tło.

Magnetyczna siła dekoracji
Autor: serwis prasowy marki Amazon
Efekt przyciągania

Przygotowując powierzchnię pod magnetyczną farbę, tapetęczy folię samoprzylepną, postaraj się,by była ona jak najgładsza. Wtedy magnesy będą się lepiej trzymały. Przed malowaniemprzeczytaj informację na opakowaniu – instrukcje mogą się różnić zależnie od marki farby. Zwykle zaleca się nałożenie kilku jej warstw. Farbę magnetyczną można pomalować farbami do ścian czy tablicową, ale ta dodatkowa warstwa może osłabićdziałanie magnesów. Jako „pineski”wybierz więc bardzo silnemagnesy neodymowe.

OZDOBA OZDOBIE NIERÓWNA

Tak jak każda inna rzecz, ozdobne magnesiki mogą być dobrze zaprojektowane i wykonane, wręcz wyglądać jak małe dzieła sztuki, albo… tandetne. O gustach się nie dyskutuje, ale omijaj stragany z kiczowatymi pamiątkami z podróży, a twój dom ci za to podziękuje – chyba że chcesz celowo zabawić się kiczem.

Magnetyczna siła dekoracji
Autor: Piotr Mastalerz

ŚCIANA KREATYWNA

Farbą magnetyczną możesz malować dowolne powierzchnie. Najpierw je wyrównaj, oczyść, pomaluj bazą (w tym przypadku jest to Deco Primer, Jeger). Gdy wyschnie, zastosuj farbę magnetyczną i na nią wykończenie, czyli np. Lakier Extra Mat do Farby Magnetycznej. Chcesz pisać kredą? Użyj farby tablicowej w dowolnym kolorze.

Magnetyczna siła dekoracji
Autor: serwis prasowy marki Jeger

OZDOBA ROZWOJOWA

Samoprzylepna magnetyczna tablica kredowa (Micasia.pl) to sposób na błyskawiczną dekorację. W pokoju dziecka może posłużyć jako tablica do rysowania, poznawania literek (kolorowe kredy to świetna zachęta) oraz jako miejsce na zdjęcia i malunki dziecka. Wystarczą mocne magnesiki.

Magnetyczna siła dekoracji
Autor: serwis prasowy micasia.pl

GRECKA KUCHNIA

Ciekawa naklejka – mata na lodówkę albo zmywarkę (Idecor.shop) może dodać kuchni głębi czy greckiego uroku i zmienić jej charakter. To zależy od wybranego motywu. Rozmiar maty dostosuj do AGD.

Magnetyczna siła dekoracji
Autor: serwis prasowy idecor.shop

MAGNETYCZNY PORZĄDEK

Regał magnetyczny Ogol (Sklum.com) można przyczepić na ściance lodówki, metalowej okładzinie itp. Do wyboru oprócz białego czarny – oba w trzech wersjach.

Magnetyczna siła dekoracji
Autor: serwis prasowy sklum.com

Nie masz co zrobić z magnesem? Włóż go do szafki ze śrubkami, gwoździkami albo do pudła ze szpilkami – na pewno nie zginą!

ŁAD WYMUSZONY

Magnetyczny stojak na noże (Fabrykaform.pl) zmieści się i na małym blacie. Siła przyciągania sprawi, że akcesoria będą pod ręką i… nigdy nie spadną!

Magnetyczna siła dekoracji
Autor: serwis prasowy fabrykaform.pl

ŚWIATŁO POD RĘKĄ

Bezprzewodowa lampa magnetyczna LED (ładowana za pomocą kabla USB) może, zależnie od potrzeby, wędrować z tobą po domu, bo przyczepisz ją do każdej metalowej powierzchni lub do innej dzięki specjalnej bazie magnetycznej. Kąt padania światła i jego barwa są regulowane.

Lampa magnetyczna
Autor: serwis prasowy allegro.pl

DODATKOWA PRZESTRZEŃ

Ta liczy się zwłaszcza w małej kuchni. Magnetyczny wieszak na ścierki (Yamazaki, Bonami.pl) będzie jak znalazł – niech trafi na lodówkę czy szafkę o metalowych frontach.

Magnetyczna siła dekoracji
Autor: serwis prasowy bonami.pl
Magnes DIY

Magnesy różnej wielkości, kształtu i mocy kupisz w marketach budowlanych czy na Allegro.pl. Możesz je przykleić do małego talerzyka, figurki, muszelki, kamyków i zindywidualizowana ozdoba na lodówkę (albo prezent) gotowa. W ten sposób „zamontujesz” wieszak na metalowej powierzchni, obrazek i inne drobne przedmioty. Możesz też pokusić się o przygotowanie magnetycznego kalendarza na lodówkę itp.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE