Marzy ci się domowa galeria wspomnień? 8 sposobów na wyeksponowanie zdjęć we wnętrzu

2022-11-09 11:39

Najpiękniejsze z nich warto wydobyć z pamięci – nie tylko własnej, ale także aparatu, telefonu, komputera. Odbite na papierze fotograficznym, mogą posłużyć do stworzenia bardzo osobistej dekoracji wnętrza. Podpowiadamy, jak ją skomponować.

Zdjęcie
Autor: serwis prasowy Photolini

CZYSTA LINIA

Grupa zdjęć prezentuje się harmonijnie, gdy zarysowuje się w niej oś – pozioma, pionowa lub jeszcze lepiej obie. A kiedy oprawy wzajemnie równają do siebie narożnikami i krawędziami, powstaje wrażenie spójności, porządku (ale nie monotonii).

Zdjęcie
Autor: serwis prasowy marki Abstract House

WIELKI FORMAT

A gdyby wyjść poza ramy konwencji? Integralnym elementem kompozycji oprócz zdjęć (tu w ramkach w stylu vintage marki Lene Bjerre) może stać się fototapeta z dowolnie wybranym wzorem.

Zdjęcie
Autor: serwis prasowy marki Lene Bjerre

ZGRANY ZESPÓŁ

Prace o bardzo zróżnicowanych formatach warto zestawiać tak, by układały się w gęstą mozaikę o dość regularnym obrysie. Dzięki temu dadzą efekt ładu, przemyślanego zestawienia.

Zdjęcie
Autor: serwis prasowy marki IKEA

SOLIDNA RAMA

Swobodnej, a nawet nieco chaotycznej, kompozycji, tu w modnej tablicy, przyda się wyraziste obramowanie z drewna, metalu czy tworzywa.

Zdjęcie
Autor: serwis prasowy marki Car Möbel

UKŁAD BEZ ZOBOWIĄZAŃ

Nie czujesz się na siłach rozwieszać zdjęć na poważnie i na lata? Garść ulubionych przyklej wprost do ściany gumą mocującą, którą w razie potrzeby usuniesz łatwo i bez śladu.

Zdjęcie
Autor: serwis prasowy marki Lene Bjerre

WYSTAW NA WYSTAWĘ

Zamiast wieszać, zdjęcia warto ustawić na półce – koniecznie z rantem, który zabezpieczy ramki przed zsunięciem się. Wygląd efektownej ekspozycji można wówczas zmieniać choćby co dzień

Zdjęcie
Autor: serwis prasowy dekoria.pl

I PRZYPIĄŁ, I WYPIĄŁ

Metalowa kratka z klipsami pozwala aranżować kompozycje równie ulotne jak wrażenia z podróży. Eleganckie złote wykończenie nada całości walor niewymuszonej elegancji.

Zdjęcie
Autor: serwis prasowy marki IKEA

NOWE PERSPEKTYWY

Zdjęcie odpowiednio dobrane tematem i kolorystyką do danego wnętrza może posłużyć do kreowania złudzeń optycznych. Przykład? Fotografia Annaleeny Leino Karlsson pt. „Pink Stairs” otwiera niewielki pokój na świat, dodaje ścianie głębi.

Zdjęcie
Autor: serwis prasowy marki Norsu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE