Lampy i żyrandole: wybieramy oświetlenie do pokoju

2009-02-10 1:00

Lamy, żyrandole i kinkiety dopasowane do stylu wnętrza stworzą dobry nastrój w całym mieszkaniu. We wnętrzu dobrze oświetlonym warto zamontować kilka zródeł światła.

Lampy i żyrandole
Autor: Krzysztof Zasuwik

Nad okrągłym stołem najlepiej powiesić lampę, która powtórzy jego kształt.  Dzięki temu w pełni go oświetli. Ważne jest też podobieństwo materiałów, dlatego stół, krzesła, tapeta i abażur lampy powinny być wykonane z przyjaznych i naturalnych materiałów.

Nowoczesne lampy

Abażury z tworzyw ekologicznych lub takich, które je imitują. W subtelnej kolorystyce, zachwycają ciekawymi fakturami marszczonych tkanin, plecionek i gniecionego papieru. We wnętrzach urządzonych prostymi meblami, w naturalnym klimacie takie lampy będą jak kropka nad „i”.

Dekoracyjne lampy

Kilka jednakowych kloszy tworzy rytm i wzmacnia efekt świetlny. Dzięki tym lampom pięknie możemy rozjaśnić przestronny pokój. Efektownie też wyglądają powieszone nad dużym stołem. Często tego typu dekoracyjne lampy pasują do nowoczesnych jadalni, urządzonych sprzętami ze stali, szkła czy plastiku.

Stylowe żyrandole

Uroda stylowych lamp i żyrandoli jest nieprzemijająca. Nawiązują do najpiękniejszych wzorów z przeszłości, ale to nie znaczy, że nie idą z duchem czasu. W stylowych wnętrzach będą się czuły jak u siebie. Nowoczesnym dodadzą romantyzmu.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE