Kwiaty w domu: 30 POMYSŁÓW na aranżacje

2014-09-09 15:53 Milena Tuzimek

Kwiaty w domu mogą być doskonałą formą dekoracji o każdej porze roku. Jeśli zdecydujemy się na świeże kwiaty będą one największą ozdobą naszego salonu. Z kwiatów możemy tworzyć dekoracyjne kompozycje, dzięki którym wybrane wnętrze nabierze nowego charakteru.  Prezentujemy 30 POMYSŁÓW na aranżację wnętrz z kwiatami w roli głównej. Zainspirujcie się naszą galerią!

Do dekoracji wnętrz zazwyczaj wykorzystujemy dekoracyjne poduszki, wazony, ramki i świece. Decydując sie na te dodatki często zapominamy, ze świeże kwiaty są również doskonałą formą dekoracji. Stół, stolik kawowy czy kuchenny blat ozdobione ciętymi kawiatami w wazonie umilają nam dzień. Do niedawna w polskich domach dominowały kwiaty doniczkowe, najczęściej ukryte za firanami i zasłonami, zdobiące jedynie parapet. Teraz odkrywamy potencjał ciętych kwiatów i doceniamy funcję jaką pełnią one w aranżacji wnętrz.

Kwiaty w domu: jakie kwiaty najlepiej sprawdzają się w aranżacji wnętrz?

Kwiatowe kompozycje sprawiają, że przenosimy feerię barw charakterystyczną dla danej pory roku do wybranego przez nas wnętrza. Latem  jest to biel, zieleń, róż i szafir, a jesienią najczęściej pojawiają się fioletowe wrzosy, czerwone jarzębiny, hortensje i wielobarwne suszki. Dzięki kwiatom we wnętrzach możemy stworzyć przutulny klimat, który sprzyja wypoczynkowi. Kwiaty stały się również jednym z ulubionych motywów aranżacji wnętrz XIX-wiecznej angielskiej wsi. Kanapy w róże, abażury lamp z motywami kwiatowymi i mnóstwo bibelotów - tworzą romantyczny wystrój, który stał się podstawą do powstania stylu angielskiego. Zainspirujcie się naszą galerią, znajdziecie w niej aż  30 POMYSŁÓW na aranżacje wnętrz z kwiatami w roli głównej!