Kwiaty doniczkowe: jak je eksponować?

2014-04-18 14:51

Zastanawiasz sie jakie doniczki dobrać do swojej hodowli kwiatów? A może szukasz nowego sposobu na ich ekspozycję we wnętrzu? Zainspiruj się naszą GALERIĄ kwiatów doniczkowych i przenieś nowe sposoby dekoracji kwiatami do swojego wnętrza!

Spis treści

  1. Jak eksponować kwiaty doniczkowe: spójne kompozycje kolorystyczne
  2. Jak eksponować kwiaty doniczkowe: fascynacja recyclingiem

Kwiaty doniczkowe to zawsze piękne uzupełnienie wystroju salonu, sypialni a nawet łazienki z oknem. W kuchni sprawdzają się użyteczne zielniki, w pokojach dzieci i w sypialni ponadczasowe paprotki sprzyjające dotlenieniu pomieszczenia nocą. Jak uatrakcyjnić ich ekspozycję we wnętrzu?

Jak eksponować kwiaty doniczkowe: spójne kompozycje kolorystyczne

Dobór współgrających ze sobą estetycznie gatunków roślin to 80% sukcesu. Dlatego warto hodować kwiaty w przemyślany sposób. Szczególnie wiosną kompozycje kwiatowe w sposób niezwykle efektowny uatrakcyjniają nasze wnętrze po zawsze nieco zbyt długiej zimie. Warto iść dalej tropem planowania, i zawczasu przemyśleć aranżację osłonek i doniczek. Sprawdzonym i zawsze modnym aranżacyjnym "chwytem" jest dobór różnej wielkości donic (względem wielkości roślin) w tej samej gamie kolorystycznej (np. białe lub terakotowe). Doniczki mogą mieć gładką lub zróżnicowaną fakturę. Łączącą ich kompozycje dominantą jest bowiem spójna kolorystyka. Innym wnętrzarskim "trikiem" z dziedziny aranżacji wnętrz roślinami jest dobór doniczek ceramicznych lub szkliwionych w tej samej palecie barw (np. różne odcienie błękitu lub różu). Aktualnie niezwykle modne są wszelkie pastelowe odcienie donic, dlatego umiejętne zestawienie różnych ich wcieleń da z pewnością zaskakująco przyjemny efekt w naszym wnętrzu. Starajmy się dobierać raczej jednolite kolorystycznie donice - główną atrakcją ma być roślina i jej kwiat, a nie "opakowanie". Pstrokate doniczki często psują ogólny efekt aranżacji kwiatami, zagłuszając urodę samej rośliny. Jeśli szczególnie bardzo podoba nam się jednak jakiś wzór na doniczce, jest on oczywiście dopuszczalny. Jednakowoż jako jedna jedyna wzorzysta dominanta na tle pozostałych, stonowanych już osłonek i donic.

Jak eksponować kwiaty doniczkowe: fascynacja recyclingiem

W dobie fascynacji recyclingiem i surowym drewnem pokusić się można o własnoręcznie zmontowane lub zaadaptowane drewniane skrzynki na kwiaty. W zależności od naszych umiejętności i potrzeb, możemy na ten cel przeznaczyć albo typową skrzynkę-owocówkę, albo luźne sosnowe deski, które zbijemy na oczekiwany wymiar. Lekko spatynowane lub zabejcowane na wybrany kolor staną się niezwykle stylową dekoracją podbijającą jeszcze urodę ulokowanych w nich roślin.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE