Kwiaty do góry nogami nowym trendem w wystroju wnętrz

2014-09-23 16:40 Milena Tuzimek

Wiszące do góry nogami doniczki z kwiatami to najnowszy trend w wystroju wnętrz. Designerskie doniczki Boskke Sky Planter pozwalają nam odpowiednio zagospodarować roślinami nawet najmniejszą przestrzeń. W końcu wiszące kwiaty nie zajmują miejsca, a efekt jest imponujący! Zobaczcie jak sadzić i podlewać rośliny wiszące do góry nogami!

Kwiaty stanowią jedną z najpopularniejszych form dekoracji mieszkań i domów. Nadają one wyjątkowy charakter pomieszczeniom i przypominają o aktualnej porze roku. We florystyce również obowiązują pewne trendy, które zmieniają się wraz z nadchodzcymi sezonami. Aktualnie nastał trend w dekorowaniu mieszkań kwiatami, które są zawieszone na suficie do góry nogami.

Jak sadzić i podlewać rośliny wiszące do góry nogami?

Rośliny doniczkowe, które dotychczas stawialiśmy głównie na parapecie, komodach i w kwietnikach mogą zostać zastąpione doniczkami, w których kwiaty możemy posadzić... do góry nogami. Warto dodać, że do wykonania tego typu dekoracji nadaje się każda roślina doniczkowa małych lub średnich rozmiarów. W doniczkach Sky Plantera najczęściej jednak uprawiane są takie rośliny jak storczyki, anturium, figowce, bluszcze czy palmy. W wiszących doniczkach możemy uprawiać również zioła. Doskonałym przykładem jest bazylia, mięta i koper. Podlewanie roślin umieszczonych w tego typu doniczkach jest bardzo proste. Na górze umieszczony jest utwór do którego wlewamy wodę. Dzięki zbiornikom na wodę zamontowanym w środku doniczki rośliny mają dostarczoną niezbędną ilość wody. Ceny doniczek wiszących do góry nogami zaczynają się od 95 zł, a górna granica to 300 zł.