KOMUNIE: Jaki prezent na komunię dać dziecku

2017-02-15 8:37 Redakcja

Pomysł na prezent na Pierwszą Komunię Świętą. Zobacz co kupić, żeby prezent komunijny był nie tylko wyjątkowy, ale i ucieszył naszego malucha. Rower, zegarek, złoty łańcuszek – dawno już wyszły z mody.

Pomysł na prezent TRADYCYJNY:

Zawsze dobrym wyborem jest krzyżyk, medalik oraz inna biżuteria. To symboliczny i odpowiedni prezent na tę okazję. Pamiętajmy jednak, że w modzie jest srebro i białe zloty, ewentualnie platyna. Decydując się na takie rozwiązanie wydamy 150-2000 zł.

Pomysł na prezent UNIWERSALNY:

Jeśli nie mamy pomysłu na prezent na komunię, dobrym wyborem może być książka. Niekoniecznie musi to być Biblia. Dobrym wyborem może okazać się bogato ilustrowany atlas świata, album przyrodniczy lub historyczny. Prezent książkowy może kosztować ok. 100-400 zł.

Pomysł na prezent DLA WZOROWEGO UCZNIA:

Ciekawym prezentem na komunię może być pomoc naukowa. Podświetlany globus, mikroskop, teleskop czy lornetka na pewno przypadną do gustu wszystkim dzieciom zafascynowanym nauką. Ceny takich prezentów wahają się w granicach 100-500 zł.

Więcej ciekawych pomysłów: Prezent na komunię. Oryginalne prezenty do pokoju dziecka. PORADNIK >>

Pomysł na prezent NIE TYLKO dla CHŁOPCA:

Prezenty na komunię z „kategorii” sport na pewno ucieszą wszystkich młodych adeptów szkół sportowych. Największym zainteresowaniem nie cieszą się jednak już rowery. Lepiej wybrać koszulkę ulubionego zawodnika, replikę jego butów czy też po prostu piłki  (cena: ok. 550-1000 zł). Wyższa półka to mechaniczne środku lokomocji quady lub skutery (1500-9900 zł).

Pomysł na prezent ELEKTRONICZNY:

Już nie zegarki, a konsole do gier i tablety to top „komunijnej listy życzeń”. Można się też pokusić o kupni aparatu fotograficznego lub kamery – najlepiej jeśli będzie wodo i wstrząsoodporna. Dzieci marzą tez o smartfonach. W przypadku sprzętu elektronicznego trzeba się jednak liczyć z poważnymi wydatkami. Ceny takich gadżetów wahają się w granicach 400-3000 zł.