Kolory ścian: miętowy. Z czym łączyć ten kolor

2015-04-09 21:42 Monika Czerwińska-Konarska

Kolory ścian to podstawa aranżacji wnętrz. Kolor miętowy znakomicie odnajduje się jako solista, ale lubi też duety. Radzimy z czym łączyć kolor miętowy we wnętrzu. Kolor miętowy jako kolor chłodny, w duecie z błękitem, różem pudrowym lub kolorem morskim powiększy optycznie nawet niewielkie wnętrze. 

Kolor miętowy to kolor niezwykle świeży i czysty. Dlatego początkowo miętowy kolor ścian wykorzystywaliśmy przede wszystkim w aranżacji łazienki. Z czasem świeża mięta zaczęła się wymykać także do innych pomieszczeń. Podpowiadamy z czym łączyć kolor miętowy we wnętrzu, do jakich odcieni pasuje, które połączenia z miętowym będą najlepsze i jakie wybrać dodatki do koloru miętowego. Udane połączenie kolorów jakim jest delikatny róż i mięta na ścianach sprawią, że przeniesiemy się w lata 50. XX wieku. Natomiast głębokie odcienie koloru turkusowego sprawią, że delikatna mięta jako kolor ścian stanie się widoczna i intrygująca. Nie zapominajmy jednak o najbardziej naturalnym połączeniu mięty i koloru błękitnego. Takie naturalne połączenie kolorów ścian będzie zawsze wprowadzało spokój i harmonię do wnętrza.

Łączymy kolory ścian: miętowy i kolor morski

Kolory miętowy i kolor morski jako kolory ścian sprawdzą się na pewno w łazience, ale też w sypialni i gabinecie. W takim połączeniu kolorów dobre będą proporcje 3:1 mięty do koloru morskiego. Mimo że jest to zestawienie kolorów pochodnych jest połączeniem bardzo żywym. Nasycony kolor morski sprawi, że główny kolor miętowy zostanie podkreślony i uwydatniony. Bardzo ładnie będą wyglądały trzy ściany pokryte tapetą w kolorze miętowym z delikatnym srebrnym wzorem, uzupełnione kolorem morskim na czwartej ścianie.

Łączymy kolory ścian: miętowy i chłodny błękit

Kolor miętowy i chłodny błękit jako kolory ścian w tym samym wnętrzu to połączenie kolorystyczne wyjątkowo naturalne. Są to bowiem barwy pokrewne, delikatnie przechodzące jedna w drugą. Takie zestawienie kolorów ścian sprawdzi się nie tylko w łazience - wnętrzu kojarzącym się z czystymi odcieniami wody, ale też w pokoju chłopca. Miętowy z błękitnym jest to połączenie barw wyjątkowo harmonijne, a co najważniejsze nigdy nie będzie nudne i mdłe.

Łączymy kolory ścian: miętowy i róż pudrowy

Kolor miętowy i róż pudrowy to idealne połączenie kolorów ścian w pokoju dziewczynki. Pamiętajmy jednak by kolory te nie były w równowadze – szybko mogą nas wtedy znużyć. Lepiej gdy miętowy z różowym połączymy w proporcjach 3:1, czyli drugi kolor stosujemy w aranżacji jako kolor uzupełniający. Dobrze też jest do tego połączenia kolorów ścian wprowadzić trzeci kolor: kolor biały, który dopełni całości. Kolory ścian miętowy i pudrowo różowy także znakomicie odnajdą w kuchni w stylu retro. Prawda, że stylowo wyglądają szafki kuchenne w kolorze miętowym, różowa lodówka i posadzka w czarno-białą szachownicę? To już przecież klasyk gatunku retro…

Jakie dodatki pasują do miętowych ścian?

Kolory ścian w odcieniach miętowym i morskim znakomicie uzupełnią dodatki w kolorze granatowym. Gabinet lub sypialnia staną się spokojne i eleganckie. Miętowy to także dobre połączenie z kolorem brązowym. Dodatki w odcieniach czekolady lub kawy ocieplą chłodny odcień mięty, a cytrusowa limonka w duecie z miętą pobudzą nasz mózg do pracy.

WIDEO: kolory wnętrz a nasza osobowość

Sprawdź jak kolory, którymi otaczamy się we wnętrzarch wpływają na nasze samopoczucie. Jak dobierać kolory do charakteru.