Kolory pełne słońca: kolory ścian w żywych odcieniach

2015-11-16 16:54 EK

Kolory ścian w żywych odcieniach? Czemu nie! Nasz główny cel to rozświetlenie i "zenergetyzowanie" wnętrza. Zobaczcie alternatywę dla czystej bieli w malowaniu ścian!

Wiadomo, że kolor biały i duże przeszklenia pięknie doświetlają wnętrza, ale nie każdy lubi aż tak zachowawcze, stonowane rozwiązania w aranżacji. Zwolennikom kolorów, którzy chcą wprowadzić do przestrzeni dużo światła i życia, grę szarości i bieli proponujemy wyłącznie jako bazę (na ścianach i suficie), w dodatkach (jak krzesło czy narzuta) niech za to pojawi się mocny kolor (mogą być to zarówno zarówno odcienie arktycznego błękitu, jak i soczyste barwy zachodzącego słońca: od żółtego, przez pomarańczowy, po zgaszoną czerwień).

Kontrastowa ściana: kolory

Zupełnie innym pomysłem - bardziej loftowym -  jest pomalowanie jednej murowanej ściany ciepłą, żywą barwą. Na takiej ścianie idealnie sprawdzi się też lustro (dodatkowy element doświetlający). Jeśli nie mamy ceglanej ściany, możemy pomalować pojedynczą standardową na kontrastowy kolor, na przykład turkusowy - prowokuje do snucia marzeń w środku lata.

Wyrafinowanie w dekoracji ścian

Bardziej ekscentryczne rozwiązanie to wprowadzanie do wnętrza koloru w tonacji srebrzystych, skrzących się - na podłodze przy zachowaniu białych ścian. Wtedy możemy zaszaleć kolorystycznie z wystrojem! Fantastycznie sprawdzą się na przykład meble w odcieniach wrzosu.