Kolekcje naczyń stołowych

2009-05-21 2:00 Redakcja
Kolekcje naczyń stołowych
Autor: Materiały prasowe firmy Kolekcja "Volver"

„Volver” Agnieszki Kajper i „Labo” Agnieszki Bar to nie tytuły filmów, lecz nowe kolekcje naczyń stołowych ze szkła w ofercie Meble Vox.

Dwie projektantki, dwie różne koncepcje stworzenia kolekcji zastawy stołowej ze szkła.
Kolekcja szkła Volver
zaprojektowana przez Agnieszkę Kajper to dowcipne w formie naczynia z wgnieceniami na ściankach nawiązujące do trendu z pogranicza fun designu. Zabawa materią, złudzeniem (szkło udaje inny, bardziej plastyczny materiał np. plastik czy papier) połączona zręcznie z funkcję użytkową. Wgniecenia zastępują tu uchwyt. W skład kolekcji Volver wchodzi karafka do wody, karafka do wina, szklanka, kieliszek do wody, kieliszek do białego wina, kieliszek do czerwonego wina. 
Kolekcja szkła Labo została zaprojektowana przez Agnieszkę Bar. Inspirowana jest kształtami szkła laboratoryjnego – kolbami, zlewkami, butelkami, lejkami. Cechą charakterystyczną kolekcji są surowe, geometryczne kształty i dekoracyjne półkoliste wgłębienia w dnie wybranych naczyń (owocarka, karafka) przypominające bańkę mydlaną na powierzchni wody. Kolekcja Labo składa się z kilku elementów: karafki do wody, szklanki, kieliszka do drinków, owocarki.