Kamień dekoracyjny z fugą: dekoracja ścienna firmy STONES

2014-05-01 2:00

Firma Stones jest producentem kamieni dekoracyjnych i elewacyjnych. Wyróżnione znakiem Rekomendacja „M jak mieszkanie” płytki Siena to nowość w ofercie. Strukturą przypominają naturalny kamień ale są znacznie lżejsze, mniej kosztowne i łatwiejsze do zastosowania w mieszkaniu. Oto ciekawa kamienna dekoracja ścian.

Spis treści

  1. Płytki Siena firmy STONES: nowość z pomysłem
  2. Jak ozdobić ścianę w salonie: efektowna imitacja kamienia
  3. Ekspert firmy STONES: zrób to sam!

REKOMENDACJA „M jak mieszkanie” to znak jakości i innowacyjności. Przyznajemy go również produktom cieszącym się popularnością i uznaniem rynku, jak ma to miejsce i w przypadku płytek dekoracyjnych Siena marki Stones. Kamień dekoracyjny na ścianie to modne i coraz chętniej stosowane w aranżacji salonu rozwiązanie. Oto ciekawa propozycja, która sprawdzi się w każdym wnętrzu.

Płytki Siena firmy STONES: nowość z pomysłem

Płytka Siena przypomina nierówny kamień pochodzący z Toskanii. W rzeczywistości to nowe rozwiązanie w dziedzinie okładzin kamieniopodobnych. Płytka jest połączona z fugą. Dzięki temu unikamy konieczności fugowania, co sprawia, że montaż jest szybszy i łatwiejszy. W ofercie firmy Stones znajdują się zarówno płytki, jak i dwa rodzaje narożników (prawy i lewy), konieczne dla wykończenia takiej konstrukcji. Płytki powstają w ekologicznym procesie. Swój autentyczny wygląd zawdzięczają naturalnym kruszywom i barwnikom oraz wymagającemu ręcznej obróbki procesowi produkcji.

Jak ozdobić ścianę w salonie: efektowna imitacja kamienia

Pytanie „jak ozdobić ścianę za kanapą w salonie” należy do jednego z najczęściej zadawanych przez osoby urządzające nowe wnętrza. Od jakiegoś czasu obserwujemy wzrastające zainteresowanie wykończeniem ściany, które przypomina cegłę lub kamień – nie tylko we wnętrzach rustykalnych, ale także nowoczesnych. Naturalna, nierówna faktura dekoracyjne ściany nadaje przyjazny, cieplejszy charakter w aranżacji salonu. W nowym budownictwie o taki mur trudno, stąd koniecznym było znalezienie dobrej alternatywy – dostępna dla każdego wnętrza płytka Siena firmy Stones. Jest lekka - wykonana z gipsu doskonale imituje naturalny kamień. Płytki Siena dzięki jasnej barwie idealnie nadają się do dekoracji ścian w niedużych mieszkaniach, np. świetnie sprawdzą się w salonie w bloku. Taka dekoracja ścian o fakturze cegieł rozświetli salon, nie przytłaczając go. Nadaje się także do wykończenia łatwo brudzących się miejsc, w których przydadzą się elementy narożne. Technologia, w jakiej płytki Siena zostały wykonane, umożliwia także pomalowanie ich na dowolny kolor. Produkt ten wyróżnia nowatorskie rozwiązanie – płytka jest połączona z fugą, co ułatwia montaż i sprawia, ze ściana ma jednolitą kolorystykę.

Ekspert firmy STONES: zrób to sam!

Płytkę Siena montuje się bardzo łatwo. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach.

  1. Przed rozpoczęciem układania dokładnie gruntujemy ścianę.
  2. Montaż płytek na ścianie w salonie rozpoczynamy od narożnika.
  3. Jeśli dekoracja będzie zdobiła tylko jedną ścianę w salonie, zaczynamy od prawego dolnego rogu, klejąc płytkę fugą skierowaną ku górze.
  4. Płytki gipsowe można docinać, np. piłką do drewna.
  5. Po przyklejeniu płytek należy je zabezpieczyć impregnatem.

WIĘCEJ: stones.com.pl

Lekka cegła na ścianie: innowacyjna dekoracja ścienna firmy STONES
Autor: materiały prasowe STONES
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE