Jak udekorować dom na święta? Pomysłowe ozdoby - ciekawe zdjęcia

2015-12-18 15:15

Jeśli nie lubisz robić wszystkiego na ostatnią chwilę, jesteśmy z tobą! Już dziś inspirujemy cię dekoracyjnie. Przedstawiamy bożonarodzeniowe aranżacje na każdy metraż, budżet, humor. Możesz skopiować 1:1. Będziemy zachwyceni.

Spis treści

  1. Dekoracje z papieru
  2. Inspiracje naturą
  3. Zamiast żywej choinki
  4. Kolorystyka ozdób
  5. Szybka aranżacja

Dekoracje z papieru

Wykonane z białego cienkiego papieru zawieszki w kształcie gwiazdek, rozet czy pomponów to jeden z ważniejszych hitów tegorocznych świąt. Możesz ozdobić nimi choinkę, okno, przestrzeń nad stołem.

Inspiracje naturą

Świeczniki z wydrążonych pieńków albo zebranych w walec listewek. Choinki uplecione z gałązek czy sznurka. Rozejrzyj się. Wokół znajdziesz mnóstwo przedmiotów nadających się na dekoracje...

Zamiast żywej choinki

W roli bożonarodzeniowego drzewka sprawdza się gałąź powieszona nad stołem. Zajmuje mniej miejsca i lepiej pasuje do nurtu eko niż przywieziona z lasu choinka. Oczywiście również wymaga przystrojenia, np. bombkami i zawieszkami z kolekcji. Jeśli jesteś zwolennikiem recyklingu, wykorzystaj stare pudełka. Ładnie je zapakuj. Ustaw przy ścianie, na komodzie - jedno na drugim, formując choinkę. Możesz też nakleić pudełka na grubą tekturę lub tablicę korkową.

Kolorystyka ozdób

Świąteczna aranżacja nie musi bazować na tradycyjnej zieleni i czerwieni. Ładnie będzie jej też w brązach. Do wykonania ozdób możesz wykorzystać szyszki, drewniane naczynia, bambusowe tyczki czy lniane serwetki. Stwórz z nich dekoracje stołu i okna. Postaraj się jednak połączyć je z bielą, złotem lub miedzią (nabiorą odświętnego charakteru). Powieś gwiazdki, postaw obok migotliwy świecznik, posyp płatkami sztucznego śniegu. Kto lubi zdecydowane, odważne kolory, może wybrać modne w tym sezonie bombki czarne, grafitowe, fioletowe.

Szybka aranżacja

Żyjesz w biegu, nie masz czasu na dekoracje? Rzuć na sofę poduszki w klimacie świąteczno-skandynawskim. Zadbaj o kilka świec i gałązek choinki. Wystarczy. Już zrobił się nastrój.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE