Jak udekorować dom na święta? Pomysłowe ozdoby - ciekawe zdjęcia

2015-12-18 15:15 Matylda Gruman

Jeśli nie lubisz robić wszystkiego na ostatnią chwilę, jesteśmy z tobą! Już dziś inspirujemy cię dekoracyjnie. Przedstawiamy bożonarodzeniowe aranżacje na każdy metraż, budżet, humor. Możesz skopiować 1:1. Będziemy zachwyceni.

Dekoracje z papieru

Wykonane z białego cienkiego papieru zawieszki w kształcie gwiazdek, rozet czy pomponów to jeden z ważniejszych hitów tegorocznych świąt. Możesz ozdobić nimi choinkę, okno, przestrzeń nad stołem.

Inspiracje naturą

Świeczniki z wydrążonych pieńków albo zebranych w walec listewek. Choinki uplecione z gałązek czy sznurka. Rozejrzyj się. Wokół znajdziesz mnóstwo przedmiotów nadających się na dekoracje...

Zamiast żywej choinki

W roli bożonarodzeniowego drzewka sprawdza się gałąź powieszona nad stołem. Zajmuje mniej miejsca i lepiej pasuje do nurtu eko niż przywieziona z lasu choinka. Oczywiście również wymaga przystrojenia, np. bombkami i zawieszkami z kolekcji. Jeśli jesteś zwolennikiem recyklingu, wykorzystaj stare pudełka. Ładnie je zapakuj. Ustaw przy ścianie, na komodzie - jedno na drugim, formując choinkę. Możesz też nakleić pudełka na grubą tekturę lub tablicę korkową.

Kolorystyka ozdób

Świąteczna aranżacja nie musi bazować na tradycyjnej zieleni i czerwieni. Ładnie będzie jej też w brązach. Do wykonania ozdób możesz wykorzystać szyszki, drewniane naczynia, bambusowe tyczki czy lniane serwetki. Stwórz z nich dekoracje stołu i okna. Postaraj się jednak połączyć je z bielą, złotem lub miedzią (nabiorą odświętnego charakteru). Powieś gwiazdki, postaw obok migotliwy świecznik, posyp płatkami sztucznego śniegu. Kto lubi zdecydowane, odważne kolory, może wybrać modne w tym sezonie bombki czarne, grafitowe, fioletowe.

Szybka aranżacja

Żyjesz w biegu, nie masz czasu na dekoracje? Rzuć na sofę poduszki w klimacie świąteczno-skandynawskim. Zadbaj o kilka świec i gałązek choinki. Wystarczy. Już zrobił się nastrój.