Jak nakryć do wigilijnego stołu? Pomysły jak udekorować stół na święta!

2014-12-24 11:38 Milena Tuzimek

Święta Bożego Narodzenia wymagają odpowiedniej oprawy. Prezentujemy wigilijny stół: trzy nakrycia w różnym stylu. Oprócz świątecznych ozdób w mieszkaniu zadbaj o elegacką dekorację świątecznego stołu. Prezentujemy kilka pomysłów na aranżację świątecznego stołu. Zainspirujcie się naszą galerią zdjęć!

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, do którego przygotowujemy się z dużym wyprzedzeniem. Święta wiążą się się nie tylko z porządkami domowymi i wypiekami, ale również z dekoracją mieszkań. Ta część świątecznych przygotowań jest najbardziej lubiana. W salonie lub pokoju dziennym pojawia się choinka, na komodzie możemy ustawić stroik czy zestaw dekoracyjnych świec na ozdobnym talerzu. Dekorując mieszkanie na święta nie możemy zapominać o aranżacji świątecznego stołu, szczególnie jeśli na wigilijnej kolacji czy bożonarodzeniowym obiedzie spodziewamy się gości. Prezentujemy pomysły na nakrycie świątecznego stołu w trzech stylach!

Świąteczna dekoracja stołu: tradycyjne rozwiązania zawsze się sprawdzają!

Aranżacja stołu stanowi tło dla potraw, dlatego warto zadbać o to, aby była elegancka szczególnie w święta. Dekoracyjna zastawa w kolorze beżowym, lniany obrus i serwety z haftami - to propozycja na tradycyjną aranżację stołu. Ponadczasowa klasyka w takim wydaniu zawsze się sprawdza, co więcej przyciąga uwagę detalami, takimi jak świąteczny stroik opleciony choinkowymi lampkami czy ozdobny pojemnik, w którym możemy przechować pyszne pierniczki. Aranżacja stołu w tradycyjnym wydaniu jest prosta, ponadczasowa i elegancka. Tak nakryty stół w świątecznym klimacie z pewnością przypadnie do gustu rodzinie i gościom.

Wigilijny stół: szarość w roli głównej

Kolor szary jest trendy! Dominuje on nie tylko w aranżacji mieszkań, ale również w dekoracji świątecznego stołu. Kolor ten doskonale podkreśla barwy wigilijnych dań i wydobywa ich głębie. Szarość kojarzona głównie z minimalizmem i prostotą może wyglądąć elegancko i stylowo w nakryciu stołu na święta. Wystarczy, że na wigilijnym stole położymy koronkowy bieżnik z szarego lnu, który z powodzeniem zastąpi biały obrus, a zastawa będzie pochodziła z różnych kompletów. Tak skomponowana aranżacja stołu przyciągnie uwagę detalami, a jednocześnie będzie elegancka. Oczywiście nie możemy zapomnieć o świątecznych dodatkach, które w większości możemy wykonać samodzielnie. Szyszki pomalowane białą farbą czy gałązki świerku posypane sztucznym śniegem ułożone na świątecznym stole sprawią, że stworzymy niepowtarzalną aranżację stołu na Boże Narodzenie!

Nakrycie stołu: nowoczesna aranżacja na Boże Narodzenie

Nowoczesna aranżacja stołu na Boże Narodzenie to prostota i minimalizm w roli głównej. Na stole obowiązkowo musi pojawić się biały obrus lub podkładki w jednolitym kolorze. Zastawa również powinna wyróżniać się prostotą. Nie zobaczymy na niej wzorów czy złotych elementów. Ciekawym pomysłem na aranżacje stołu w nowoczesnym stylu jest użycie filcowych ozdób. Zielone choinki zamiast tradycyjnego stroika i filcowe podkładki sprawią, że nawet prosta stylizacja będzie prezentowała się elegancko i zdognie ze świątecznym klimatem!